*

 

Ephimenco

Sylvain Ephimenco − 19/07/03, 00:00

Het bericht verscheen op het scherm vlak voordat mijn Italiaanse internet winkel wegens de hitte zijn deuren zou sluiten. Tussen 12 en 16 uur is hier de elektronische weg wegens siësta onbruikbaar.

Het bericht: Volkert van der G. krijgt achttien jaar en geen levenslang. Van de motivering voor deze uitspraak heb ik geen letter kunnen lezen. Over minder dan elf jaar staat Volkert naar alle waarschijnlijkheid weer buiten. Ik heb vrede met dit vonnis want ik houd van spanning en over minder dan tien jaar kan Nederland weer spannend worden. Als Volkert een nieuwe revolver door zijn opdrachtgever is toegestopt. Ik heb vrede met dit vonnis omdat het tal van Nederlanders die de pest aan Fortuyn hadden tevreden zal stellen en ik houd van tevreden mensen.

Bijvoorbeeld Nederlanders die vinden dat deze moord in de strafmaat niet zwaarder mag wegen dan welke moord ook. Boven het Nederlandse maaiveld waar de zeis van het egalitarisme fluit, zijn alle moorden gelijk. Ook een moord gepleegd uit hatelijke onverdraagzaamheid en gevoed door de fascistische denkbeelden van een dierenonanist. Ook als deze moord de rechtstaat verkracht, de parlementaire democratie aan het wankelen brengt en de vrijheid van het woord vierendeelt.

Waarom zou de dodelijke aanslag op de beoogde winnaar van de landelijke verkiezingen zwaarder moet wegen dan die op een obscure drugshandelaar op de hoek van de straat? Ik heb vrede met dit vonnis want ik ben dol op complottheorieën. Ik vind dat de hardnekkigheid waarmee politie en justitie weigeren een link te leggen tussen de moord in 1996 op milieuambtenaar Chris van der Werken en die op Fortuyn, op kilometers afstand stinkt. Mijn overtuiging is dat een koele moord gepleegd op de directe tegenstander (de milieuambtenaar) van een man (Van der G.) die zes jaar later een koele moordenaar bleek te zijn, gelieerd zijn.

Mijn overtuiging is dat Volkert de link is die men voor welke reden ook niet wil blootleggen. En omdat ik gek ben op complottheorieën, heb ik die anonieme brief die ik een jaar geleden kreeg weer gelezen. Leuk en spannend. Volkert is volgens de brief een huurmoordenaar. Hij kreeg zijn opdracht van de ambtenaar die Fortuyn, in een interview in Het Parool de zaterdag voor zijn dood, zei te willen ontslaan wegens incompetentie. Het begin van mijn volgende complotboek: hoofdcommissaris van politie te Rotterdam geeft dierenonanist opdracht te machtig wordende politicus te executeren.

mailIcon print |