AMSTERDAM - Na lang aandringen van media en supporters offerde het bestuur van Barcelona begin vorige week trainer Louis van Gaal. Op bezoek bij Atletico Madrid bleek zaterdag dat de slechte resultaten niet alleen met de aanwezigheid van de geboren Amsterdammer werden verklaard.
Keurig overeenkomstig de verhoudingen op het veld leed de voormalige sportieve trots van Catalonië alweer de negende nederlaag van het seizoen: 3-0. Slechts 23 punten uit 20 competitiewedstrijden haalde Barcelona. Alleen in 1940 beleefden de Catalanen een slechter seizoen. Toen stelde de club uiteindelijk tijdens een beslissingswedstrijd tegen Murcia het verblijf in de hoogste divisie veilig.
Zo ver is het nog niet. Toch raakt Barcelona met de week dichter bij de degradatiezone. Op bezoek in de in Catalonië zo gehate hoofdstad leed de ploeg alweer de derde achtereenvolgende nederlaag. De club haalde uit de laatste vier duels slechts één winstpuntje en heeft inmiddels ook een negatief doelsaldo.
Radomir Antic treft voorlopig nog geen blaam. De opvolger van Van Gaal besloot, naar latere bleek verstandig, pas volgende week op de bank te gaan zitten.
Assistent-trainer Jesus Antonio de la Cruz begrijpt sinds het duel met Atletico Madrid de problemen waarmee de machteloze Van Gaal worstelde weer iets beter. Ook nu bleek Barcelona vooral heel kwetsbaar in de defensie. Frank de Boer liet zich in de veertigste minuut kinderlijk verrassen door Torres. De aanvaller profiteerde dankbaar van de vrije doorgang die hij kreeg van de aanvoerder van het Nederlands elftal en maakte de openingstreffer. De Braziliaan Emerson zorgde in de zeventigste minuut voor het tweede Madrileense doelpunt. Luis Garcia, ooit opgeleid bij Barcelona door Johan Cruijff, completeerde in de slotfase de afgang van de Catalanen: 3-0. Met dezelfde cijfers leed koploper Sociedad de eerste nederlaag van het seizoen tegen Bilbao. Real Madrid speelde 2-2 tegen Espanyol.
Titelverdediger Juventus is in de strijd om het kampioenschap van Italië twee punten verder achterop geraakt. De ploeg van Edgar Davids moest het laaggeklasseerde Atalanta een gelijkspel toestaan: 1-1. AC Milan, met Seedorf in de gelederen, consolideerde voor eigen publiek de koppositie met een benauwde zege op Modena: 2-1. Inter bleef op gelijke hoogte met de stadgenoot door met 2-0 te winnen bij Torino. Juventus staat op drie punten van de eerste plaats.
In de jacht op de landstitel morste een zwak spelend Bayern München in Duitsland twee punten bij Arminia Bielefeld: 0-0. De vroegtijdig in de Champions League uitgeschakelde Beierse club dankte het gelijkspel voor een groot deel aan doelman Oliver Kahn, die vastbesloten lijkt zijn eigen record scherper te stellen. De keeper van de nationale ploeg is al 713 minuten zonder tegentreffer. Het record staat op 736 minuten.
Van de naaste belagers profiteerde alleen Borussia Dortmund van de misstap van Bayern. De ploeg van trainer Sammer versloeg in eigen stadion het dit seizoen zwaar tegenvallende Bayer Leverkusen met 2-0. Ewerthon en Koller hadden die score al voor rust op het bord gebracht. Leverkusen speelde al na zes minuten met tien man nadat de Turkse international Bastürk uit het veld was gestuurd.
Dortmund verkleinde de achterstand op Bayern tot zeven punten en klom over Werder Bremen naar de tweede plaats in de Bundesliga. Werder verloor bij Hamburger SV met 1-0.
Voor de verandering niet Thierry Henry, maar zijn landgenoot Robert Pires was in Engeland het goudhaantje in de formatie van koploper Arsenal. Met twee treffers tegen Fulham (2-1) voorkwam de middenvelder dat naaste belager Manchester United de achterstand van zes punten verkleinde. De nummer twee won bij Southampton (0-2). Ruud van Nistelrooij maakte de openingstreffer. Chelsea raakte verder achterop na de 1-1 in de Londense derby tegen Tottenham Hotspur. Hasselbaink, hersteld van een enkelblessure, deed alleen het laatste kwartiertje mee. Zenden begon wel in de basis, maar werd in de rust gewisseld. Melchiot speelde alleen de tweede helft.
Dankzij twee treffers van Michael Mols zette Glasgow Rangers in Schotland weer een stapje richting de felbegeerde landstitel. De koploper versloeg voor eigen publiek Aberdeen met 2-1. Concurrent Celtic klopte Partick Thistle met 2-0.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.