UTRECHT - Hoofdofficier van justitie I. Klopper-Gerretsen vindt zichzelf niet langer geschikt om het openbaar ministerie (OM) in Utrecht te leiden.
Het OM staat voor ingrijpende bezuinigingen, terwijl het ook wordt geacht 15 procent meer zaken af te handelen. Klopper acht zichzelf niet de juiste persoon om aan deze operatie leiding te geven, zegt persofficier van justitie H. Rutgers. ,,Het OM staat onder druk om met minder mensen meer zaken sneller en beter af te doen. Dat vraagt om een heel zakelijke en bedrijfsmatige manier van besturen en het maken van heel scherpe keuzes. Het vertrek van mevrouw Klopper is geen protest, maar voor haar wel een consequentie van de bezuinigingen.''
Klopper (52) is sinds eind 1998 hoofdofficier van justitie in Utrecht. Ze waarschuwde twee maanden geleden al dat het justitiƫle apparaat klem komt te zitten. Volgens het Veiligheidsprogramma van het kabinet moet het OM Utrecht over vier jaar 2500 meer zaken afhandelen, terwijl het budget met 10 procent terugloopt. ,,Het Veiligheidsprogramma op zichzelf is goed, maar de kloof is te groot om alles te realiseren'', zei Klopper medio januari op een persconferentie.
Bij het overkoepelende parket-generaal in Den Haag zijn geen signalen bekend van andere hoofdofficieren die willen afhaken. De hoofdofficier geeft leiding aan het arrondissementsparket en moet zich dus onvermijdelijk ook bezighouden met de bedrijfsvoering.
Klopper stapt binnen enkele weken over naar het college van procureurs-generaal om daar raadsadviseur bij de afdeling onderzoek en ontwikkeling te worden.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.