UTRECHT - De looproute door winkelcentrum Hoog Catharijne gaat 's nachts dicht.
Dakloze verslaafden moeten ergens anders een slaapplaats vinden. De toegang tot het NS-station wordt beperkt door het plaatsen van elektronische poortjes. Alleen mensen met een geldig kaartje kunnen dan op de perrons komen. Tussen de zestig en honderd verslaafden brengen nu nog de nacht door in Hoog Catharijne. Sinds de sluiting in september 2001 van de 'junkentunnel' onder het winkelcentrum zoekt deze groep haar heil met name in de Clarentuin, aan de kant van het Vredenburg. Zij veroorzaken overlast met vuil, door drugsgebruik en vechtpartijen.
De nachtelijke sluiting hangt af van het uitbreiden van de nachtopvang. Er zijn nu te weinig plekken (250) en de gemeente zoekt naar uitbreiding. Volgens de verslaafden wordt het 'oorlog' als er geen vervangende slaapplaatsen komen.
Hoog Catharijne is publiek gebied waar de algemene plaatselijke verordening (APV) van toepassing is en de politie toezicht houdt. Maar omdat het winkelcentrum privaat eigendom is, is het eigenaar Còrio toegestaan de route 's nachts af te sluiten. Dat is al gebeurd met andere delen van het winkelcentrum waar verslaafden 's nachts rondhingen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.