AMSTERDAM - De plotselinge stijging van de waarde van de euro baart de Europese Centrale Bank zorgen. Ernst Welteke, hoofd van de Duitse centrale bank en lid van de ECB-raad, waarschuwde gisteren dat verdere toename het economisch herstel in Europa kan belemmeren.
De Europese munt steeg afgelopen vrijdag opnieuw tot een recordhoogte ten opzichte van de Amerikaanse dollar. In New York moest er 1,0826 dollar voor worden betaald. In de afgelopen maanden is de koers negen procent omhoog gegaan.
Op dit moment is het niveau volgens Welteke nog niet verontrustend. ,,De snelle opmars moet echter niet tot in het oneindige doorgaan'', zei de bankier. Zijn opmerkingen staan in contrast met die van ECB-president Wim Duisenberg, die begin januari nog verklaarde dat de koersstijging de concurrentiekracht van de Europese exporteurs niet aantast. Ook de Duitse onderminister van financiƫn Caio Koch-Weser zei onlangs dat de kracht van de munt geen bedreiging vormt voor de export en de sterke fundamenten toont van de twaalf euro-landen.
Toch zijn anderen voorzichtiger. De Europese Commissie gaat uit van een lichte daling van de uitvoer. De Duitse werkgevers in de industrie waarschuwen ook dat de export daalt als de euro zo blijft stijgen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.