ALKMAAR - De politie vermoedt dat enkele AZ-supporters Alkmaarse ondernemers al weken met de dood bedreigen. Ook houdt de politie hen verantwoordelijk voor het vernielen van verschillende winkels. Eén ondernemer heeft zelfs een kogelbrief ontvangen.
De commotie tussen de supporters en de middenstanders begon nadat de gemeente een bouwplan goedkeurde van de voetbalclub. AZ wil rondom het stadion een groot winkelcentrum bouwen. Alkmaarse winkeliers zien dit als oneigenlijke concurrentie en stapten naar de rechter. Die stelde de middenstanders in het gelijk. De voetbalclub staakte daarna het bouwrijp maken van de grond.
Sindsdien worden verschillende ondernemers bedreigd. Voor twee leden van een winkeliersvereniging waren de de bedreigingen waren zo ernstig dat zij onmiddellijk opstapten uit het bestuur. ,,De situatie is zodanig dat ik de veiligheid van mijn familie, medewerkers en bezoekers niet meer kan garanderen'', zegt één van hen, anoniem.
De politie Noord Holland Noord onderzoekt de dreigementen. Politiewoordvoerder Hielke Vogelzang: ,,We weten dat we in de hoek van de AZ-supporters moeten zoeken, maar tot dusver zijn nog geen aanhoudingen verricht.''
Op diverse websites worden de ondernemers nog steeds met de dood bedreigd. Ook roepen de daders nog steeds op om de winkels van de ondernemers te vernielen. Verder spreekt men over stenigen, brandstichtingen en bommmeldingen. ,,Het is echt ronduit ziekelijk'', zegt de ondernemer. ,,Vorige week zaterdag hebben ze nog twee ruiten van mijn bedrijf ingegooid. Nog voordat de politie mij op de hoogte bracht, stonden de foto's al op een site. Ik wil niets meer met de kwestie te maken hebben.''
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.