GORRILLAS IN THE MIST
Regie: Michael Apted; VS, 1988. Met Sigourney Weaver. Net 5, 22.10-0.25 uur.
In de film van '7-up'-regisseur Apted is Sigourney Weaver aardig overtuigend als de apendeskundige Dian Fossey die zich terugtrekt op een natte, koude berg in Rwanda om de gorrilla's te bestuderen. De scènes waarin ze langzaam contact krijgt met de apen blijven spannend en ontroerend. De speciaal voor de film verzonnen liefdesgeschiedenis met de fotograaf die haar werk beroemd maakt, is minder overtuigend. Jammer ook dat Apted uiteindelijk meer een fanatieke zonderling van haar maakt dan een gedreven wetenschapper. In zijn versie verliest Fossey na eindeloze gevechten met bureaucraten en wetenschappers het contact met de werkelijkheid.
EVERYDAY GOD KISSES US ON THE MOUTH
Regie: Sinisa Dragin; Roe, 2002. Met Dan Codurache. Ned 3, 0.17-1.50 uur.
De tweede film van de jonge Sinisa die het vak leerde als cameraman bij Reuters. Film werd afgelopen jaar op het Filmfestival Rotterdam bekroond met een Tiger Award. De witgeblondeerde slager Dumitru keert met lievelingsgans onder de arm terug uit de gevangenis naar zijn geboortedorp bij Boekarest. De gevangenis heeft van hem geen beter mens gemaakt. Zijn zondeval begint alweer tijdens de reis naar huis wanneer hij zijn tegenstander bij een gokspelletje vermoordt en diens vrouw verkracht. Wanneer thuis zijn eigen jongere vrouw zwanger blijkt van zijn broer, probeert hij deze vernedering wel weg te slikken, maar dat lukt niet. De ene moord volgt op de andere tot Dimitru uiteindelijk zelf om zijn dood smeekt. Filosofische schelmenroman paart magisch-realisme aan Oost-Europese zwaarmoedigheid.
FAMILY PLOT
Regie: Alfred Hitchcock; VS, 1976. Met Karen Black, Bruce Dern. Net 5, 0.25-2.30 uur.
Laatste film van Alfred Hitchcock is niet meer dan best onderhoudende, niet al te humoristische thriller met te ingewikkeld plot. Oplichtster wordt door oude rijke dame ingehuurd om haar voor adoptie afgestane neefje te vinden. Deze Blanche wordt bijgestaan door haar vriendje -taxichauffeur en amateur-detective. Hun pad kruist dat van een ander crimineel stel dat aan zijn juwelen komt door het ontvoeren van bekende, rijke mensen. Het leidt ertoe dat Blanche en haar taxichauffeur uiteindelijk niemand minder dan de paus in hun kofferbak verbergen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.