Catherine Deneuve wil niet met hem geassocieerd worden. Gisteren liet de actrice weten dat als zakenman Pierre Falcone namens Angola Unesco-ambassadeur mag zijn, zij Unesco niet langer wil vertegenwoordigen.
Pierre Falcone wordt er van verdacht dat hij tussen 1993 en 1994, zonder toestemming van Parijs, voor meer dan 600 miljoen dollar Oost-Europese wapens verkocht aan Angola. De marxistische MPLA-regering bestreed hiermee de Unita-rebellen van Jonas Savimbi.
Dankzij een diplomatiek paspoort dat hoort bij zijn nieuwe functie, stapte Falcone, die Frankrijk niet mocht verlaten, op 23 september toch op het vliegtuig. Hij vloog na een bezoek aan zijn gezin in Arizona, dat hij al drie jaar niet meer had gezien, richting de Angolese hoofdstad Luanda om president José Eduardo dos Santos, zijn beschermheer, te bedanken.
Volgens zijn advocaat is Falcone, die zegt dat hij onschuldig is, het land niet ontvlucht. ,,Mijn cliënt heeft niet de bedoeling zijn verantwoordelijkheden te ontlopen.''
Daar is de Franse justitie allerminst zeker van. Na zijn vertrek werd uitgezocht of de immuniteit van Falcone inderdaad totaal is. Daarover zijn kenners van het internationaal recht het nog niet eens.
Falcone is de spil in een dossier waarin ook bekende namen uit de Franse politiek opduiken. Zo sloot Falcone verschillende contracten af dankzij de bemiddeling van Christophe Mitterrand, de zoon van de vorige president. Een nog lopend onderzoek moet uitwijzen wat precies de relatie van Falcone was met Charles Pasqua, tweevoudig oud-minister van binnenlandse zaken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.