Hevig verbaasd ben ik over het optreden van Zalm in een tv-debat afgelopen week. Onze ex-minister van financiën noemt het het allerbelangrijkste voor Nederland dat 'de economische situatie verbetert'.
Is het hem nog steeds een raadsel waarom zijn partij het niet goed doet in de peilingen? Heeft hij dan nog steeds niets geleerd van het fenomeen Fortuyn? De enige reden waarom Pim Fortuyns LPF met 26 zetels de Kamer in kwam, was omdat het de partij was die zich het meest bezighield met de veiligheid op straat en het gevoel van onveiligheid bij burgers. Het program van de LPF voor 15 mei was niet eens financieel onderbouwd!
Veiligheid is het electorale thema nummer één. Nu we weer een conjuncturele neergang meemaken begint Zalm meteen over de ongelofelijke importantie van de economie voor onze samenleving.
Is het niet veel belangrijker dat je veilig dag en nacht de straat op kunt? Dat je weet dat de politie op tijd komt als er iets voorvalt? Dat je niet bang hoeft te zijn zelf slachtoffer te worden als je voor anderen opkomt? Is dat niet belangrijker dan die economische groeicijfers?
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.