WAALWIJK - PSV manifesteert zich steeds nadrukkelijker als de grote favoriet voor de titel. De Eindhovenaren namen in Waalwijk een lastige hindernis, door RKC Waalwijk met 0-1 te verslaan. De Zuid-Koreaan Ji-Sung Park maakte in de tweede helft zijn debuut voor de lijstaanvoerder.
Het gat tussen PSV en de naaste concurrent Ajax bedraagt nu vier punten. De club uit Eindhoven heeft in tegenstelling tot de Amsterdammers geen last van een loodzwaar Europees programma.
Een blik op het programma van PSV leidt tot de conclusie dat er in principe niet al te veel mis kan gaan. PSV moet op bezoek bij de degradatiekandidaten Vitesse, De Graafschap en FC Groningen, de middenmoters Roda JC, Heerenveen, het opvallend hoog geklasseerde Willem II en Feyenoord. De ontmoeting in De Kuip staat drie speeldagen voor het einde van de competitie op het programma.
Er is PSV alles aan gelegen om de titel van Ajax over te nemen, want Nederland mag door de slechte Europese resultaten van de laatste jaren volgend seizoen slechts een deelnemer voor de lucratieve Champions League inschrijven. De nummer twee moet via een eventueel riskante barrage deelname aan het toernooi afdwingen.
PSV-trainer Guus Hiddink was blij dat zijn formatie de drie punten in Waalwijk aan het totaal kon toevoegen, want vorig seizoen moesten de Eindhovenaren nog een 2-1 nederlaag incasseren. Het hart van de PSV-defensie werd opnieuw gevormd door Faber en Bouma.
Hiddink hoopt op korte termijn een tweede Zuid-Koreaan aan zijn selectie toe te voegen. Young-Pyo Lee verblijft momenteel in zijn vaderland om het benodigde papierwerk rond te krijgen. De linksbenige Lee wordt vooral gezien als een versterking voor de verdediging.
RKC Waalwijk en PSV hielden elkaar in het eerste half uur in evenwicht. Beide ploegen lieten in de openingsminuut een kans onbenut. Keeper Waterreus maakte een schot van Janssen onschadelijk en Robben schoot vrij voor doelman Sinhouh naast.
Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft toonde de jeugdige Robben aan wel koelbloedig te kunnen handelen. Na een voorzet van Rommedahl bepaalde hij de ruststand van dichtbij op 0-1.
In de tweede helft toonde RKC Waalwijk over te weinig overtuiging te beschikken. De thuisclub drong wel aan, maar slaagde er niet in echt gevaarlijk te worden. Trainer Martin Jol sprak terecht over het gebrek aan schotkracht van zijn aanvallers. De talentvolle invaller Oost mocht twee keer aanleggen, maar slaagde er niet in Waterreus in de problemen te brengen. Hoogendorp had de doelman eerder ook al zonder resultaat op de proef gesteld.
De Zuid-Koreaanse international Ji-Sung Park maakte negentien minuten na de hervatting zijn entree in de formatie van Hiddink. Hij kwam voor aanvaller Vennegoor of Hesselink in de ploeg op een moment dat ook Bruggink zich warm liep. In de blessuretijd was de debutant dicht bij een treffer, maar verdediger Boulahrouz slaagde er op het laatste moment in om de inzet tot corner te verwerken.
Park heeft in Zuid-Korea en in Japan, waar hij de laatste tijd actief was, een grote reputatie. Hoewel hij in Waalwijk als aanvaller debuteerde ziet Hiddink vooral kansen voor Park op het middenveld of de positie op de rechterflank. Park en Lee kunnen ook buiten het veld grote waarde voor PSV hebben, omdat hun aanwezigheid de club (en de hoofdsponsor) een nog nadrukkelijker positie op de aantrekkelijke markt in Zuidoost-Aziƫ kan verschaffen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.