*

 

Op zoek naar de graal met de modernste techniek

Door: redactie − 09/01/03, 00:00

LONDEN, EDINBURGH - Het kan de Heilige Graal zijn, de Ark des Verbonds of het gemummificeerde hoofd van Jezus: vrijmetselaars houden met alles rekening wanneer zij met ultramoderne middelen een labyrint van grafkelders en gewelven in Schotland gaan 'doorploegen'.

De grond bij de Rosslynkapel, vlakbij de Schotse hoofdstad Edinburgh, moet zijn geheimen prijsgeven nu vrijmetselaars met geluidsgolven en warmtetechnologie aan het zoeken slaan. Dat meldt het Britse dagblad The Independent.

De zoektocht naar de Heilige Graal en de Ark des Verbonds duurt al eeuwen. Ook in Nederland is het fenomeen niet onbekend. Harry Mulisch verwerkte het motief literair in 'De ontdekking van de hemel'. De leider van het Efraïmgenootschap, H. van Geene, zocht met zijn gelovigen naar de Ark op het Britse eiland Bardsey waar Graallegenden de ronde doen.

De oude Rosslynkapel werd in de veertiende eeuw een toevluchtsoord voor de in Europa vervolgde tempeliers of tempelridders. De ridders zouden uit hun voormalige hoofdkwartier Jeruzalem tal van zaken hebben meegenomen die onderwerp werden van legendes in heel Europa. Een vertakking van de levensbeschouwelijke broederschap Vrijmetselarij, die zich nu 'tempelridders' noemt, zal volgens zegsman John Ritchie 'met de meest geavanceerde apparatuur' de gronden van de Rosslynkapel tot zeven meter diep doorzoeken. Volgens overlevering zou in een gebeeldhouwde pilaar van de kapel iets verborgen zitten: de Graal? En dieper in de grond wellicht de Ark of het hoofd van Christus.

mailIcon print |