Het is de beroemdste straat van Rotterdam, maar zodra de duisternis invalt, zie je er niks meer van. B. en w. willen daarom de komende jaren de Coolsingel in de schijnwerpers plaatsen. Een 'lichtplan' moet ervoor zorgen dat de singel 's avonds veiliger en fraaier wordt en veel meer voetgangers trekt.
De ambitie van het Rotterdamse gemeentebestuur is niet mis: de Coolsingel moet de Champs- Elysées van de havenstad worden. De verkeersader tussen het Hofplein en de Erasmusbrug komt nu in de avonduren onvoldoende tot zijn recht. De contouren van het vers gezandstraalde stadhuis, het monumentale postkantoor, de modern-architectonische beurs, het ABN/Amro-kantoor met zijn groenkoperen dak en de fontein op het Hofplein zélf verdwijnen in de opkomende schemering. Via 'verlichting, belichting en uitlichting' moet de komende drie jaar de aandacht gevestigd gaan worden op de stadsboulevard. Kosten: 3,5 miljoen euro.
Wethouder Van der Sluis van toerisme ziet de aanpak van de Coolsingel als middel om het imago van de stad op te vijzelen. Rotterdam kreeg de laatste jaren veel negatieve publiciteit vanwege de grote leefbaarheidsproblemen. Na het EK Voetbal begint ook een reclamecampagne voor de stad, met als motto 'Rotterdam Durft!' ,,Rotterdam heeft heel veel in huis'', zegt Van der Sluis, ,,maar presenteert zichzelf niet goed. Als college vinden we dat we onszelf beter moeten verkopen.''
Behalve schijnwerpers op de gebouwen langs de Coolsingel wordt de trambaan eroverheen verlicht, krijgen de metrostations glazen koepels waar 's avonds licht uit komt en moeten het Hofplein en Churchillplein 'zichtpunten' worden die de samenhang van de straat benadrukken. Als eerste moet dit najaar de Hofplein-fontein permanent bruisen en flonkeren. En door van het Maritiem Museum een verlicht baken te maken, moet het Churchillplein verlost worden van zijn imago als onguur verkeersplein.
De wethouder verwacht dat de investering het bedrijfsleven inspireert, zodat kantoortorens gaan meedoen. Teneinde de Coolsingel levendiger te maken, is het gemeentebestuur al enige tijd doende om winkels 'met hoge etalages die allure uitstralen' aan de Coolsingel te vestigen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.