Ondernemen is risico nemen. Daarom zijn er, ook bij economische tegenspoed, altijd wel lieden die een bedrijf opstarten. Soms vanuit een onverbeterlijk optimisme, vaak vanwege een rotsvast vertrouwen. Drie starters over hun verwachtingen in 2004.
De meeste mensen zijn blij als ze met pensioen kunnen. Peter van Wingerden (59) niet. Hij werkte jarenlang als marketingmanager van de Amerikaanse computerbouwer IBM, ging met vervroegd pensioen en begon pas geleden het reisbureau ArizonaPlus. Van Wingerden is dus een 'oude' starter. ,,Zo noemen ze dat, ja. Maar ik voel me nog altijd ondernemer en ik kon het nog niet laten'', zegt hij.
Tegen alle economische regels in doodleuk kostbare reizen naar Arizona verkopen. Dat durft niet iedereen in een recessie. Zeker niet in de conjunctuurgevoelige reisbranche. Maar Van Wingerden ziet het avontuur met vertrouwen tegemoet: ,,Ik ben van nature een optimist. Bovendien hoef ik er niet van te leven omdat ik mijn pensioen achter de hand heb.''
Een andere reden voor het vertrouwen dat Van Wingerden over 2004 uitspreekt, is de markt waar zijn reisbureau zich op richt. ,,Comfortabele, duurdere reizen voor mensen vanaf vijfenveertig. En dan de bovenkant van de markt. Dat zijn vaak mensen die meer tijd nemen om alles te bekijken en meer comfort verlangen. Ik denk ook dat deze groep meer cultuurgericht is.''
Het idee om reizen naar Arizona aan te bieden, komt niet uit de lucht vallen. Van Wingerden heeft in zijn IBM-tijd veel gereisd en zaken gedaan in de Amerikaanse staat.
,,Ik heb er zelfs twee jaar gewoond en ik vind het een fantastisch mooie staat. De contacten die ik er heb opgedaan, kon ik goed gebruiken bij het opzetten van het reisbureau. Zelfs met de indianen daar kun je goed zaken doen. Die staan tegenwoordig veel meer open voor toerisme.''
Helemaal alleen doet Van Wingerden het niet. In Arizona heeft hij de steun van een oude collega, die de contacten met de hotels onderhoudt.
Het is de bedoeling dat er volgend jaar vier groepen met ieder zo'n dertig deelnemers richting Arizona afreizen. ,,Dat moet toch lukken. Laatst las ik nog dat er jaarlijks enkele honderdduizenden Nederlanders naar de VS op vakantie gaan. Daar moeten voor ons toch een paar honderd klanten tussen zitten?''
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.