AMSTERDAM - Met een verlies van bijna 4 procent heeft Unilever gisteren de AEX-index in het rood geduwd. De maker van zeep en levensmiddelen zorgde met de resultaten over het tweede kwartaal voor een onaangename verrassing.
Beleggers keken daarnaast met vrees naar de almaar stijgende olieprijzen. Dure olie is goed voor de winsten van olieconcerns, maar zet de resultaten van de meeste andere bedrijven onder druk. Koninklijke Olie/Shell steeg 0,4 procent op de AEX. Shell presenteert vandaag zijn halfjaarcijfers.
Door de mokerslag van Unilever sloot de AEX-index in Amsterdam met een verlies van 0,40 punten, ofwel 0,1 procent, op 324,32 punten. Ook de DAX in Frankfurt moest terrein prijsgeven met een daling van 0,2 procent. De FTSE-index in Londen en de CAC-index in Parijs hielden het hoofd boven water met plussen van respectievelijk 0,7 en 0,3 procent.
Ondanks de hoge olieprijzen wisten de Amerikaanse beurzen in de loop van de dag weer de weg omhoog te vinden dankzij een positief gestemde publicatie van de centrale banken over de Amerikaanse economie. De Dow-Jonesindex kwam op 10.117,07, 31,93 punten of 0,3 procent boven het slot van dinsdag. De schermenbeurs Nasdaq verloor 10,84 punten (0,58 procent) en eindigde op 1858,26 punten.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.