*

 

Rybkin trekt zich terug voor presidentsverkiezingen

Door: redactie − 06/03/04, 00:00

MOSKOU - Ivan Rybkin, een van de kandidaten voor de Russische presidentsverkiezingen, heeft zich uit de strijd teruggetrokken. Hij liet gisteren tijdens een persconferentie in Moskou weten dat hij niet langer aan 'deze farce' wilde meedoen en riep op tot een boycot van de kiesgang.

Rybkin zorgde vorige maand voor ophef, omdat hij volgens zijn vrouw plotseling spoorloos was verdwenen. Hij dook pas na enige dagen op in de Oekraïense hoofdstad Kiev en zei later dat hij ontvoerd was. Rybkin wordt gesteund door de voormalige Russische zakenman Berezovski, een criticus van president Poetin die nu in Londen woont.

Volgens Rybkin is het in de ,,huidige situatie erg moeilijk om als een kandidaat van de oppositie te functioneren''. Hij zei dat hij ,,wel enige druk had verwacht, maar niet zo'n illegale bende''.

De zege van Poetin bij de verkiezingen staat vast. In peilingen staat hij circa 75 procent voor op de andere kandidaten en daarmee is hij niet meer in te halen.

mailIcon print |