*

 

Van den Bergh is kritiek voorbij

van onze verslaggever − 24/05/04, 00:00

ROTTERDAM – Als laatste kwam Dave van den Bergh uit bad. Vlak na de beker, die was gewassen en gedoopt. En die lekte. ,,Dat zijn de tranen van Vandereycken”, zei René Ponk, doelman van de winnaars. Voetbalhumor. Leedvermaak.

Iedereen wilde weten over zijn zondagsschot. Van den Bergh is stijf links, gisteren schoot hij de Twentse hoop met rechts aan diggelen. ,,Ik heb er de afgelopen maanden met assistent-trainer John van Loen flink op getraind. Maar dit... Op zo'n moment... Nee, daar hebben we samen niet van durven dromen.”

Het was een droomdoelpunt, maar hij werd wreed wakker geschud. ,,Ik werd tegen de grond gelopen door Lamey. Die is veel sneller dan ik. En hij was door het dolle heen. Zo lekker ben ik nog nooit tegen de vlakte gelopen”, aldus de 28-jarige aanvaller.

Toen hij opkeek zag hij de commotie bij de zijlijn. ,,Onzin”, zo vond hij. ,,Heubach liet die bal per ongeluk over de lijn lopen. Ze moeten niet zeuren.”

Van den Bergh sloot gisteren zijn vierde seizoen in Utrechtse dienst af. Met een boottocht door de grachten, net als vorig jaar. Drie bekerfinales, twee prijzen: ,,Ongelooflijk toch?”

Na twaalf duels in Ajax 1 speelde hij drie seizoenen in Spanje, bij Rayo Vallecano. In de zomer van 2000 tekende hij in de Domstad, waar ze jarenlang veel te hoog van de toren hadden geblazen. Ze waren er in Utrecht van overtuigd de vaste nummer vier van Nederland te kunnen worden. ,,Toen ik kwam lieten ze net die gedachte varen. Nee, de vooruitzichten waren niet best.” De eerste ervaringen evenmin. Eufemisme: Ze houden in de Galgenwaard niet zo van Amsterdammers. Van den Bergh werd, nog voor hij iets fout had gedaan, uitgefloten. ,,Dat heeft me bevreemd. Vooral omdat het andersom niet zo is. Amsterdammers hebben niets tegen Utrechters. Trouwens: ik kan er toch niets aan doen waar mijn wieg heeft gestaan?”

,,Er zijn spelers mentaal gebroken als ze zo worden behandeld. Ik ben blijven knokken. Ik ben de kritiek voorbij. En na vandaag helemaal. Ik ben na Michael Mols nu waarschijnlijk de populairste Amsterdammer in Utrecht.”

,,Zo zou ik niet willen winnen”, brieste de andere hoofdrolspeler, Twente-speler Heubach, ver na afloop nog zichtbaar aangeslagen. Hij groeide uit tot de schlemiel van de finale. Enkele minuten na het doelpunt werd hij na een opstootje van het veld gestuurd door scheidsrechter Luinge. Heubach: ,,Dat was absoluut zwaar overdreven. Ik raakte Zuidam niet eens. Daarbij, Luinge floot ook absoluut niet consequent. Voor rust had hij Jean-Paul de Jong van het veld moeten sturen. Dat doet hij niet. Ik hoef hem nu eventjes niet tegen te komen.”

Utrecht-trainer Booy had zich geërgerd aan de reactie van Heubach, die hem na het doelpunt een duw gaf. ,,Hij moet van me afblijven. Die rode kaart was een optelsom, omdat hij ook in mijn geval al losse handjes had.”

mailIcon print |