*

 

Premier: Ministers moeten zwijgen over bezuinigingen

Door: redactie − 06/03/04, 00:00

DEN HAAG - Premier Balkenende heeft zijn ministers gevraagd zich niet meer in het openbaar uit te laten over de nieuwe bezuinigingen voor dit jaar. Hij zei dat gisteren na afloop van de ministerraad.

Het kabinet moet dit jaar minstens twee miljard euro extra bezuinigen om het financieringstekort onder de Europese grens van drie procent te houden. Verschillende ministers zeiden afgelopen week dat hun beleidsterrein daarbij uitgezonderd zou moeten worden.

Zo vindt minister Kamp van defensie dat de krijgsmacht niet meer moet inleveren, omdat daarop al genoeg is bezuinigd. Minister Van der Hoeven (onderwijs) wil dat er niet wordt beknibbeld op de 700 miljoen extra die in het regeerakkoord voor haar beleidsterrein zijn afgesproken.

Ook de D66-ministers De Graaf (bestuurlijke vernieuwing) en Brinkhorst (economische zaken) willen dat die 700 miljoen buiten schot blijven, omdat dat extra geld voor hun partij een belangrijke reden was om toe te treden tot een coalitie met het CDA en de VVD.

Balkenende zei gisteren dat hij er wel begrip voor heeft dat de ministers voor hun eigen belangen opkomen, maar hij vindt dat de discussie binnenskamers moet worden gevoerd.

Minister Zalm van financiƫn spreekt de komende weken met alle bewindslieden afzonderlijk. Daarna zal hij in de ministerraad met een voorstel komen.

mailIcon print |