*

 

'Hardrijders de auto niet afpakken'

Van onze verslaggeefster − 25/03/04, 00:00

AMSTERDAM - Het Wetenschappelijk Onderzoeks- en Documentatiecentrum (WODC) van het ministerie van justitie wil dat de auto's van hardrijders niet meer in beslag worden genomen. De maatregel zou niet in verhouding staan met de ernst van het delict. Organisaties voor verkeersveiligheid zijn het hier niet mee eens.

Het WODC evalueerde de Wegenverkeerswet. Daarin staat dat de politie mensen die meer dan 70 km te hard rijden van de weg kan halen door hun auto in beslag te nemen. Daarna beslist een rechter wat verder moet gebeuren. Meestal krijgt de bestuurder zijn auto terug na het betalen van een boete, die bijna altijd lager ligt dan de waarde van de auto.

Voorgesteld wordt de recidivetermijn te verlengen, in plaats van auto's in beslag te nemen. Automobilisten verliezen nu hun rijbewijs als ze 50 kilometer te snel rijden. De officier beslist wat er verder gebeurt, afhankelijk van de mate van roekeloosheid van het rijgedrag. Slechts acht procent van de ingenomen wagens wordt verbeurd verklaard.

Justitie wil het voorstel bespreken in het pakket om verkeersveiligheid te verbeteren, met de invoering van het puntenrijbewijs.

Verkeersveiligheidsorganisatie 3VO ziet niet in hoe een lichtere straf leidt tot betere veiligheid. 3VO denkt dat automobilisten minder roekeloos rijden als ze weten dat hun auto van de weg gehaald kan worden.

mailIcon print |