Er is weer een nieuw jongerenblad: FutureNews. Of eigenlijk is het geen blad maar een 'paperzine', een kruising tussen krant en tijdschrift. FutureNews onderscheidt zich van andere jongerenbladen omdat het niet alleen vóór maar grotendeels ook dóór jongeren wordt geschreven. Uit onderzoek bleek namelijk dat deze groep vooral het eigen 'geluid' mist in de voor jonge lezers bedoelde bladen. Vandaar dus. De jonge reporter die tot beste van dit jaar wordt verkozen (stemmen kan via internet: www.futurenews.nl) wint een volledige opleiding journalistiek bij Hogeschool InHolland.
FutureNews is ingedeeld in een aantal rubrieken waaronder lifestyle, serious, sport en going out. In het eertse nummer levert dit artikelen op met titels als 'Word je echt gelukkig van een Replay-broek?' of 'Do You Tattoo?'. Ook condoomgebruik wordt in 'Aidsclub bedreigd' op humorvolle wijze behandeld. Een hip blad, met een serieuze ondertoon, kun je stellen.
Het blad wijdt een deel speciaal aan jongens en één speciaal aan meiden. Zo is er voor ieder wat wils, hoewel 'gluren bij de buren' misschien wel het allerleukste is... Klein minpunt is dat door de hippe vormgeving, veel verschillende kleuren en lettertypes, de artikelen niet altijd even leesbaar zijn.
FutureNews wordt vijf keer per jaar gratis op scholen verspreid. Ze moeten het blad wel aanvragen op www.futurenews.nl.
Reislustige Nederlanders kunnen vanaf dit weekend het nieuwe maandelijkse magazine Grande (euro4,50) in de kiosk vinden. Volgens de redactie hebben ze een gat in de markt gevonden, en aan het persbericht te zien is dat vooral een gat in de advertentiemarkt. Eerst worden de adverteerders opgesomd, pas dan de onderwerpen in het eerste nummer. Droomeilanden, betoverend Tailand, prachtig Portugal, de hotspots (ondeugend) van Amsterdam en niet te vergeten: fietsen op de Wadden. Een bron van inspiratie. Waar hebben we dat allemaal eerder gelezen?
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.