*

 

Stork heeft haast bij redding SP

Van onze redactie economie − 16/08/04, 00:00

NAARDEN - Het industriƫle conglomeraat Stork overweegt de luchtvaartactiviteiten van het failliete SP Aerospace en Vehicles over te nemen.

Dat heeft een woordvoerder van de onderneming zaterdag gezegd in reactie op zorgen over de productie door SP van onderdelen voor de gevechtshelikopter NH90. Gisteren gaf Stork een verklaring uit waarin ook nog andere mogelijkheden werden opengelaten: ,,Met de curator is Stork momenteel in overleg om de levering van landingsgestellen voor de NH90, op een voor Stork acceptabele wijze, te continueren. Doel hiervan is de eventuele vertraging in de leveringen tot een minimum te beperken.''

Stork is als een van de hoofdaannemers van het project verantwoordelijk voor de onderdelen van SP. Stork kan door het faillissement van het bedrijf van zakenman Joep van den Nieuwenhuyzen mogelijk niet aan zijn verplichtingen voldoen. Door een eventuele overname wil Stork het project op de rails houden en voorkomen dat de onderneming schadeclaims aan de broek krijgt.

Stork bouwt het toestel samen met het Europese lucht- en ruimtevaartconcern EADS en het Italiaanse Augusta. Stork levert de staartdelen en had SP Aerospace ingeschakeld om de landingsgestellen in elkaar te zetten.

,,Er is ons alles aan gelegen om de levering van de onderdelen veilig te stellen'', zei de woordvoerder. ,,Een overname is een van de opties.'' Stork werkt nauw samen met curator L. Deterink om een oplossing voor het faillissement te vinden. Ze spreken bijvoorbeeld ook met het Britse luchtvaartbedrijf APPH over een overname.

SP was ook betrokken bij de productie van vierhonderd lichte pantserwielvoertuigen (Fennek) voor de landmacht. Staatssecretaris Van der Knaap van Defensie heeft echter onlangs het contract opgezegd, omdat hij geen enkel vertrouwen meer had in de levensvatbaarheid van het bedrijf.

mailIcon print |