*

 

Antwerpse diamantsector vraagt maatregelen Schiphol

Van onze verslaggeefster − 01/03/05, 00:00

De Antwerpse diamantsector wil dat Schiphol snel maatregelen neemt om roofovervallen op waardetransporten te voorkomen. Vrijdag werd een partij diamenten geroofd.

De marechaussee en de KLM willen niets zeggen over de waarde van de sieraden en diamanten. Een diamanthandelaar in Londen speculeerde over een bedrag van 100 miljoen dollar (ongeveer 75 miljoen euro), maar de marechaussee wil hier niet op ingaan. Met deze omvang zou de diamantroof een van de grootste in de geschiedenis zijn.

De marechaussee op Schiphol roept leden van de marechaussee elders in Nederland op het rechercheteam te versterken. Sinds vrijdag zitten al 25 rechercheurs op de zaak. Volgens bevelhebber Beuving zijn aan de roof maanden van voorbereiding voorafgegaan en hebben de daders mogelijk hulp van binnenuit gekregen.

De marechaussee heeft nog geen aanhoudingen verricht en nog niets van de buitgemaakte juwelen en diamanten teruggevonden. Prioriteit in het onderzoek is hoe de overvallers het zwaarbewaakte vrachtplatform op Schiphol op konden komen en hoe zij dit afgesloten terrein weer ongehinderd konden verlaten.

De criminelen overvielen vanuit een gestolen KLM-auto een busje van KLM Cargo. Dat was met de diamanten op weg naar een toestel van Tulip Air met bestemming Antwerpen. Zij bedreigden drie beveiligingsmedewerkers van de KLM en reden met het busje het afgesloten vrachtplatform af. De marechaussee vond het busje later terug op een industrieterrein in Hoofddorp.

Luchthaven Schiphol, die verantwoordelijk is voor de beveiliging van de luchthaven, heeft een particulier beveiligingsbedrijf ingehuurd voor de bewaking van het platform, het gebied waar vliegtuigen naar de gates af en aan taxiën. De marechaussee houdt toezicht op de beveiliging. Die wil nog niet spreken over een lek in die beveiliging. ,,Misschien zijn er helemaal geen fouten gemaakt'', aldus de woordvoerder van de marechaussee. In dat geval zou personeel van de luchthaven betrokken zijn bij de roof.

Alleen na strenge toegangscontroles en met een geautoriseerde Schiphol-pas komen medewerkers het platform op. Van alle voertuigen die in- en uitgaan, noteren de beveiligers de kentekens. De passen van voormalige medewerkers worden direct gedeblokkeerd zodra zij uit dienst treden, verklaarde een woordvoerster van Schiphol.

mailIcon print |