*

 

Tv

Door: redactie − 01/03/05, 00:00

INFORMATIEF

PRAATPROGRAMMA Theater van het Sentiment De 'bed-in' van John Lennon en Yoko Ono staat centraal, met als datum 25 maart 1969. Gast is Hans Boskamp die als platenbaas nauw betrokken was bij hun actie tegen de Vietnam-oorlog. Het was nog een gedoe om aan hun voedselwensen tegemoet te komen: ,,Geen vlees, wel een stikkie. Natuurlijk geen drank, maar wel weer geitenmelk.'' Te gast ook leden van The Buffoons, die mochten destijds spelen bij het bed van John en Yoko. (17.35 uur, Nederland 1)

INFORMATIEF

Andere Tijden: Het begin van het RIOD Vlak voor het begin van de Boekenweek, dit jaar in het teken van geschiedenis, reconstrueert 'Andere Tijden' de beginjaren van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie - hét geschiedenis-instituut bij uitstek. Al drie dagen na de bevrijding werd het opgericht. De eerste jaren deed Loe de Jong, geestelijk vader van het instituut, wekelijks een oproep op de radio. Er ontstond een stroom van ongeordend papier -foto's, dagboeken, posters- naar de Herengracht: ,,Ik dacht als we nu niet de belangrijkste feiten vastleggen, dan is het eenvoudig voor altijd verloren. En dat mag niet gebeuren'', zegt De Jong (90) in 'Andere Tijden'. (20.50 uur, Nederland 3).

Zij gelooft, zij niet De niet-gelovige Sanne is bevriend met de gelovige Coosje. Op een gezellige avond in de kroeg zegt Coosje dat volgens haar alle ongelovige mensen naar de hel gaan. Dit kwetst Sanne enorm en ze vermijdt sindsdien het onderwerp bewust. Maar toch krijgt ze het niet uit haar hoofd. In 'Zij gelooft, zij niet' wil Sanne haar vriendin daarom om opheldering vragen (23.15 uur, Nederland 1).

AMUSEMENT

Man bijt hond Het rommelt al een tijdje in de huisartsenwereld. Over het hele land zijn stakingsacties waarbij dokters zelfs de praktijk een poosje dichtgooien. Ondenkbaar voor de 94-jarige Corry Lutkemeier-Wolf uit Bilthoven. De oudste huisarts van het land ziet haar werk niet als beroep, maar als roeping, voorgekomen uit het geloof. Sinds 1941 staat zij dan ook dag en nacht klaar voor haar patiënten. (19.00 uur,Nederland 1)

mailIcon print |