*

 

Angst na moord op Irene

door Dorien Pels − 19/07/05, 00:00

Voor de tweede keer in een jaar tijd kwam vorige week een Thaise transseksueel door geweld om het leven op de Amsterdamse Wallen. De politie onderzoekt of er verband bestaat tussen de twee misdrijven.

Tientallen bossen bloemen staan er inmiddels voor het vervallen huisje in de BethaniĆ«nstraat in het hart van de Amsterdamse hoerenbuurt De Wallen. ,,Hij was een vriend van een vriend”, zegt een Thaise vrouw die op de fiets een bosje komt neerleggen. ,,Zo is dat in de Thaise gemeenschap: iedereen kent elkaar.”

Op de gevel hangt een foto van het 41-jarige slachtoffer dat in Amsterdam bekend stond als Irene: lachend, vrouwelijk, met een grote bos haar en veel make-up. In zijn handen een glas koffie verkeerd.

Een Duitse vrouw aait met tranen in haar ogen over de foto. Ze kende Irene, zoals de Thaise transseksueel zich noemde, goed genoeg om te weten dat hij geen prostituee was.

,,Ik zocht hem wel eens op als ik in Nederland was, als hij werkte als barman.”

Irene werkte in Exit, een homodiscotheek in de Reguliersdwarsstraat, elders in de binnenstad.

Vivian, een Thaise prostituee die een steeg verderop in de Barndesteeg achter een van de ramen werkt, is erg overstuur. ,,Hij werkte 's nachts, ik overdag. Als ik naar huis ging en hij net de deur uit, dan groetten we elkaar.”

In de Barndesteeg, werd in september ook al een Thaise transseksueel, die werkte onder de naam Patricia, in haar peeskamertje vermoord. Vivian was een van de prostituees die haar hebben gevonden. Ze ging met een paar collega's kijken omdat het gordijn voor Patricia's raam zo lang dicht bleef.

,,Toen de politie vertelde dat nu ook Irene is vermoord, stond ik te trillen.”

Volgens de geruchten op de Wallen zou Patricia zijn vermoord om drugs. De moord op Irene houdt verband met relationele problemen, zo zingt het rond.

Maar de Thaise prostituees, die in twee stegen werken, zijn toch bang dat zij nu het slachtoffer zullen worden, dat de moordenaar een voorkeur heeft voor hun 'soort'. Van angst elders op de Wallen is niet echt sprake, maar dat komt ook doordat prostituees van verschillende afkomst weinig contact met elkaar hebben.

De Amsterdamse politie is momenteel bezig om getuigen te horen en zegt niets tot het onderzoek is afgerond.

mailIcon print |