*

 

ACTIES NS: Trein geen speelbal

redactie economie − 09/10/04, 00:00

De topman van de Nederlandse Spoorwegen stelt voor dat het kabinet en de vakbonden komende donderdag op stations in discussie gaan. Die dag hebben de bonden opgeroepen tot een staking in het openbaar vervoer. De acties beginnen 's ochtends vroeg en moeten 24 uur duren.

,,Ik verzoek u de trein te gebruiken waarvoor ze is bedoeld: mensen tot elkaar brengen'', schrijft topman Veenman. ,,In het belang van een miljoen dagelijkse treinreizigers roep ik u met klem op de trein niet te laten verworden tot speelbal van een conflict tussen kabinet en vakbonden.''

De NS-topman toont begrip voor zowel de regering als de bonden. ,,Net als het kabinet weten wij hoe moeilijk het is een maatschappelijk relevante taak te vervullen en tegelijkertijd het huishoudboekje op orde te moeten houden.'' Aan de andere kant maakt hij zich zorgen over de effecten van de maatregelen.

Ook de leden van de CNV bij de spoorwegen en het streekvervoer doen mee op 14 oktober, ondanks de weerstand tegen politieke stakingen. ,,Ik heb de mensen nog nooit zo kwaad gezien'', zegt beleidscoördinator Wyb Kusters.

mailIcon print |