TEL AVIV - Egyptische en Israëlische reddingsploegen waren gisteren nog volop bezig met het speuren naar overlevenden van de driedubbele aanslagen op Egyptische vakantieoorden aan de Rode Zee, vlak bij de grens met Israël. Naar verwachting zullen de reddingswerkzaamheden nog enkele dagen duren, al is de kans overlevenden te vinden zo goed als nihil.
Het zeer voorlopige dodental stond gisteravond laat op 27, onder wie tien Egyptenaren, veertien Israëliërs en wat onbekenden. Tientallen worden nog vermist, van wie mogelijk een groot deel nog onder het puin van het deels ingestorte en deels uitgebrande Hilton-hotel in Taba ligt.
In Taba vond donderdagavond de grootste explosie plaats. Kennelijk -want ook ruim een etmaal na de aanslagen was nog niets zeker- ging het om een dubbele aanslag: een autobom met 150 kilo explosieven en een zelfmoordcommando (een vrouw?) die zich in het hotel opblies. De twee andere aanslagen vonden zo'n zestig kilometer zuidelijker plaats bij de plaats Noeweiba.
De aanslagen zijn opgeëist door drie nog onbekende islamitische groeperingen. Israëlische functionarissen spraken van een internationale Al-Kaida-achtige terreuractie, 'te groot voor een van de Palestijnse groeperingen'.
De Israëlische veiligheidsdiensten hadden verleden maand nog gewaarschuwd voor mogelijke aanslagen tegen Israëlische vakantiegangers in de Sinaï.
Maar tienduizenden Israëliërs sloegen die waarschuwingen afgelopen week, bij het begin van de Loofhuttenvakantie, in de wind: de Sinaï is voor velen in Israël een te aantrekkelijk vakantieparadijs.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.