Honderden bekende en minder bekende genodigden hebben gisteravond in Amsterdam het afscheidsfeest voor Theo van Gogh bezocht. De meesten hielden zich aan het kledingvoorschrift dat de filmmaker zelf opstelde: dames in mantelpak met parelketting, heren in vrijetijdskleding.
De kist met het lichaam van de cineast stond midden in de feest ruimte. Ook zijn fiets was daar neergezet. Vlak voor een podium stonden twee opgezette geiten met daarbij de tekst: 'Voor wie aandrang voelt'. Veel aanwezigen noemden de sfeer 'bizar'.
Onder de bezoekers waren columnist Theodor Holman, motivatiegoeroe Emile Ratelband, minister Zalm van financiën, misdaadverslaggever Peter R. de Vries, Marco en Leontine Borsato, Jan Mulder, hoofdredacteur Cisca Dresselhuys van Opzij, acteur Jack Wouterse, Heleen en Ton van Royen, schrijver Ronald Giphart, actrice Katja Schuurman en regisseur Eddy Terstall. En veel politici, onder wie Frits Bolkestein, Femke Halsema, Rob Oudkerk en Bram Peper.
De aanwezigen vonden het geen probleem om feest te vieren. ,,Theo wil feest, dus dan rukken we uit. Natuurlijk ben je de ene dag boos en de andere dag verdrietig, maar nu moeten we aan de bak'', aldus acteur Jack Wouterse in spijkerbroek, bretels en met een biertje in de hand.
De bezoekers werden bij binnenkomst besprenkeld met het parfum van Van Gogh. In de Westergasfabriek hingen schilderijen van zijn zoon Lieuwe, er werden films van de regisseur getoond en er was veel muziek. Verder traden Spinvis en Gabriël Rios op en de Marokkaanse hoofdrolspelers van Van Goghs film Cool!. In de zaal werden pakjes sigaretten van het merk Gauloise uitgedeeld. Er was veel politie op de been.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.