*

 

Voor moslim is ongelovige minderwaardig

Fatima Boutoutouh − 09/11/04, 00:00

De bottleneck in het conflict tussen moslims in Nederland en de autochtonen zit in onbegrip van moslims voor het feit dat hier ook het recht bestaat om niet-godsdienstig te zijn.

Vanuit de islam wordt, geheel onterecht, op enigszins denigrerende wijze gesproken over 'de ongelovige.' Daardoor trekken bepaalde moslims de conclusie dat een 'ongelovige' een minderwaardig mens is en ook zo behandeld dient te worden. Het feit alleen al dat het woord 'ongelovige' in de islam gebruikt wordt als scheldwoord, zegt al genoeg.

Ik vraag me af waarom moslims niet inzien dat zoiets als een 'minderwaardig' mens niet bestaat. Het is bekrompen.

Als je er een nuchtere opvatting over het leven en de islam op na houdt, dan ga je je toch ernstig afvragen hoe het komt dat sommige moslims zichzelf superieur achten. In werkelijkheid schieten die zogenaamde superieure gelovigen vaak volkomen tekort in het praktiseren van hun geloof.

Ik denk dat er binnen de islam een enorme tegenstrijdigheid bestaat over de 'ongelovige'. Aan de ene kant wordt er gezegd dat de moslim vredelievend dient te zijn en heel erg respectvol ten opzichte van de medemens, ongeacht afkomst of religie, naar het voorbeeld van de profeet Mohammed. En dat is wat een heleboel moslims ook aanhalen als je ze die vraag stelt.

Aan de andere kant wordt een aantal verzen uit de Koran, waarin duidelijk denigrerend over de niet-gelovigen wordt gesproken, uit zijn context getrokken.

Er is helaas een algemeen idee dat de moslim superieur is aan iedereen die een andere religie of helemaal geen religie aanhangt. Sommigen menen zelfs dat ze zo superieur zijn, dat ze het recht hebben, om de niet-gelovige te discrimineren, soms tot en met een dodelijke afloop.

Indien je in een land leeft waar de islam niet de norm is, en je stoort je aan de 'ongelovigen', ga dan in Saoedi-Arabiƫ wonen, maar als je een vrouw bent, laat je rijbewijs maar hier, want daar heb je het toch niet meer nodig als 'tweederangs schepsel'.

mailIcon print |