Volgens de vogelbescherming is de teruggang van de weidevogels te wijten aan de intensivering van de landbouw. Dit ondanks de vele hectares die met subsidie van de overheid vogelvriendelijk zijn gemaakt.
Het lijkt mij maar ten dele waar. Wat te denken van de verstoring van het evenwicht? Volgens deskundigen is het aantal roeken, kraaien en eksters de laatste jaren, nu ze beschermd zijn, verdubbeld. Deze vogels, die zelf in ons land nauwelijks vijanden hebben, leven in het voorjaar voor een groot deel van eieren en jongen van andere vogels.
En hoe zit het met de vossen, wier aantal ook sterk toeneemt terwijl hun verspreidingsgebied ook steeds groter wordt? Als een natuurbeheerder in het radioprogramma Vroege Vogels opmerkt dat ze op de eilanden 'gelukkig' nog niet voorkomen -want dat zou een ramp zijn voor de vogelstand aldaar- dan zegt dat genoeg. Was het wel zo'n goed idee om deze vogels en vossen tot beschermde dieren to verklaren?
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.