Kun je er buiten de Europese Unie trots op zijn dat je uit Europa komt? Voor mij is dat hét criterium bij het stemmen over de Grondwet voor Europa.
Ik zal dus tegen stemmen vanwege het Europese landbouwbeleid, dat al tientallen jaren gesubsidieerde overschotten tegen afbraakprijzen dumpt op de wereldmarkt. En vanwege de handelspolitiek die de grenzen van de Europese Unie dicht houdt voor producten uit ontwikkelingslanden.
O, het staat er zo mooi in lid 4 van artikel I-4:
(De Unie) draagt bij tot de vrede, de veiligheid, de duurzame ontwikkeling van de aarde, de solidariteit en het wederzijds respecttussen de volkeren, de vrije en eerlijke handel, de uitbanning van armoede en de bescherming van de mensenrechten, in het bijzonder de rechten van het kind, enz.
Alleen: we doen het nog niet en daarvoor schaam ik me diep.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.