*

 

Nutreco brengt dochter naar de beurs

Van onze redactie economie − 24/11/05, 00:00

amersfoort - Nutreco brengt zijn dochter Marine Harvest, een viskweekbedrijf, in Noorwegen naar de beurs. De beursgang moet in de eerste helft van 2006 plaatsvinden.

Dat hebben Nutreco en zijn Noorse partner Stolt-Nielsen gisteren bekendgemaakt. Marine Harvest, het grootste viskweekbedrijf ter wereld, is een samenwerkingsverband tussen Nutreco en Stolt-Nielsen.

Het Nederlandse concern houdt een belang van 75 procent. De joint venture werd vorig jaar opgezet, nadat Nutreco besloot zich alleen nog te richten op voer voor vis en vee.

Analisten verwachten niet dat Nutreco zijn gehele 75-procentsbelang naar de beurs wil brengen. De waarde van dat belang wordt geschat op 450 miljoen tot 850 miljoen euro.

Bij Marine Harvest werken ruim 6000 mensen die jaarlijks een omzet van 900 miljoen euro realiseren.

mailIcon print |