*

 

Een filmstudio vergt veel geduld

Harriët Salm − 24/11/05, 00:00

Het is 1920 en je bent eigenaar van 150000 dollar en een groot, nogal dor grasveld. Je taak is een bloeiende filmstudio te bouwen. Dat begint met bouwvakkers inhuren om een toneelschool neer te zetten, waar zich voor de deur al snel enige regisseurs en acteurs aanmelden. Die kun je inhuren. En er moet een onderkomen voor de filmers en technici gebouwd worden.

Het nieuwe spel 'The Movies' lijkt op 'The Sims', waar het leven van mensen wordt nagespeeld, maar past toch meer in het tycoon-genre. Populaire varianten daarvan zijn de pretpark-simulator 'Rollercoaster Tycoon' of de dierentuin-sim 'Zoo Tycoon'.

In The Movies moet je zorgen dat de filmsterren tevreden blijven. Laat je ze te hard werken, dan lopen ze weg van de filmset om zich in de bar te bedrinken. Daarvoor kun je dan weer een ontwenningskliniek neerzetten, waar ze van verslavingen genezen. Of je kunt ze een complete make-over laten ondergaan: dat vijzelt hun imago én humeur op.

Net als in de tycoon-spellen moet je zorgen dat het terrein er goed uit blijft zien: daarvoor kun je allerlei fonteinen, bankjes, bloemperken, struiken of vuilnisbakken neerzetten. Voor goed onderhoud zijn prijzen te verdienen, maar ook trekt een aantrekkelijke werkplek sterren van concurrerende studio's aan.

Het meest bijzondere van The Movies is dat je zelf films kunt maken en uitbrengen. Daarvoor kan je in de loop van het spel steeds nieuwe filmsets kopen, van een wildwest-saloon voor actiefilms tot een muffe kelder voor horror of een ruimteschip voor sciencefiction. Ook selecteer je een compleet team, van scriptschrijvers tot wetenschappers. Linksboven in het scherm tikt de tijd door. Je eerste films zijn zwart-wit, de eerste filmprijzen (voorlopers van de oscars) worden uitgereikt.

The Movies is voor geduldige gamers die van filmmaken houden. Daar behoren wij niet toe. Een eigen film maken betekent scène voor scène het verhaal in mekaar draaien. Dat gaat ons te langzaam. Een ongeduldig in elkaar geflanste film zorgt er daarom voor dat we slechte recensies krijgen en uiteindelijk nog voor 1932 failliet zijn.

The Movies, PC, 60

mailIcon print |