den haag - Het ministerie van onderwijs, cultuur en wetenschap gaat opnieuw reorganiseren. Ambtenaren moeten in de toekomst nog maar een beperkt aantal jaren met een onderwerp bezig zijn.
Minister Van der Hoeven van onderwijs heeft de Kamer gisteren per brief van haar plannen op de hoogte gesteld. Het personeel werd tegelijkertijd door secretaris-generaal Van der Steenhoven, ingelicht.
Met de reorganisatie, de zoveelste in tien jaar, wil Van der Hoeven afrekenen met de al langer geuite kritiek dat het departement in zichzelf gekeerd is. De organisatie moet niet langer uitgaan van bijvoorbeeld het onderwijstype, maar van maatschappelijke thema's, zoals schooluitval of kwaliteit van het onderwijs.
De reorganisatie zal volgens Van der Hoeven tot gevolg hebben dat de alom bekritiseerde regelzucht van Onderwijs zal verminderen. In 2010 zal OCW veertig procent minder regels maken, aldus de minister.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.