Er mag weer gezwommen worden in de zee bij Istanbul. Maar de vreugdeis meteen in een nachtmerrie veranderd door zwemmers die in hun onderbroekin het water duiken. Hoort dit Turkije wel bij de Europese Unie?
Het strand Caddebostan was sinds de jaren zeventig verbodenterrein. Het zeewater was zo vervuild dat de gemeente Istanbul hetonverantwoord vond om mensen toe te laten. De schoonmaakoperatie duurdejaren en kostte een berg geld, maar delen van de Bosporus zijn weer schoongenoeg om in te zwemmen.
In dertig jaar is er echter veel veranderd in de stad, die nu meer dantien miljoen mensen telt. De migratie uit het oosten heeft haar stempelgedrukt op Istanbul. Toen het strand Caddebostan vorige maand werd geopend,was de demografische verandering zichtbaar. Ook de nieuwe bewonersvan de stad maakten hun opwachting. De vrouwen gingen met hun gewone klerende zee in, de mannen in hun onderbroek.
De pers sprak er schande van en publiceerde fotos van ongeschoren,behaarde mannen op het strand wier natte onderbroeken weinig aan deverbeelding overlieten. De gemeente voelde zich geroepen iets te doen aandeze gênante toestand. Er werd een brigade ingezet die de ex-plattelandersmaande te vertrekken. Toen dat niet hielp, deelde de gemeente gratiszwembroeken uit. Maar niets hielp, de mannen-in-onderbroek blijven komen.
De kwestie splijt de pers. Het ene deel spreekt schande van dezeboerenlummels die het imago van Turkije besmeuren. De andere helft looptover van geduld, medeleven en vertrouwen in de tand des tijds.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.