Een fikse rij CDA-bewindslieden stelt zich niet beschikbaar voor de kandidatenlijst van de Tweede Kamer, maar wil wel in het kabinet als het CDA weer gaat regeren.
Na minister De Geus (sociale zaken) willen ook Bot (buitenlandse zaken) en Van Ardenne (ontwikkelingssamenwerking) niet het risico lopen op een kamerzetel. Van Donner (justitie) is nog niet bekend of hij op de CDA-lijst wil. Wel wordt aangenomen dat Donner weer beschikbaar is voor een ministerszetel.
Twee CDA-vrouwen uit het kabinet houden het gezien in Den Haag. Gisteren lieten minister Peijs (verkeer en waterstaat) en staatssecretaris Ross (vws) weten dat ze noch in het parlement, noch in het kabinet verder willen. Staatssecretaris Van der Knaap van defensie en de politieke rechterhand van Balkenende zwijgt nog over zijn ambities.
Het partijbestuur presenteert volgende week de ontwerp-CDA-lijst. Achter lijsttrekker Balkenende komen daar de ministers Van der Hoeven (onderwijs) en Wijn (economische zaken) hoog op. Een toppositie is er uiteraard ook voor fractieleider Verhagen.
Spannend is of europarlementariƫr Eurlings kandidaat is voor de fractie. Hij sluit niets uit. Eurlings wordt gezien als een talent. Verlaat hij Brussel voor een plek op de lijst, dan is dat een signaal dat hij Verhagen kan opvolgen als fractieleider. Verhagen heeft naar verluid voorkeur voor een kabinetspost, liefst Buitenlandse Zaken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.