Richard Groenendaal heeft de internationale veldrit in Surhuisterveen op zijn naam geschreven.
De Brabander versloeg gisteren in de sprint de Belg Erwin Vervecken. De derde plaats was voor de Nederlander Wilant van Gils. Groenendaal en Van Gils reden in de aanvangsfase van de cross weg bij de concurrenten. Later voegde Vervecken zich bij het Nederlandse duo. In de voorlaatste ronde kon Van Gils het tempo vooraan niet meer volgen. Groenendaal was vervolgens de snelste bij de finish. Gerben de Knegt ontbrak in Surhuisterveen. De revelatie van dit seizoen lag met griep in bed.
Het was voor Groenendaal de tweede zege op rij in Friesland na zijn overwinning van vorig jaar, en de derde van het seizoen. Eerder won hij in Woerden en Gieten. Vervecken startte slecht en daar wilde ik van profiteren. Daarom reed ik direct volle bak door samen met Van Gils. Later sloot Erwin aan en kon Wilant niet meer volgen. Toen wisten we allebei dat de sprint de beslissing moest brengen.
Groenendaal kijkt met vertrouwen naar het Nederlands kampioenschap van zondag in Huijbergen. Ik ben goed uit de drukke kerstperiode gekomen, je moet elke keer afwachten hoe je die reeks crossen overleeft. Ik zal er staan zondag, maar dat zal ook voor De Knegt gelden. Die verwacht ik toch als mijn belangrijkste concurrent.
De Knegt heeft echter geen ideale voorbereiding. Ik hik al twee weken tegen ziekte aan en dinsdag brak het door. Ik kan nu alleen maar hopen dat ik langzaam kan opbouwen richting het NK.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.