Minister Hoogervorst (volksgezondheid) komt niet op korte termijn met wetgeving om beïnvloeding van huisartsen door farmaceutische bedrijven aan banden te leggen.
De Tweede-Kamerfracties van PvdA, SP en GroenLinks drongen gisteren tijdens het debat over de geneesmiddelenwet bij de minister aan de afspraken met de farmaceutische industrie op te zeggen. De branche houdt nu zelf in de gaten of bedrijven huisartsen niet te veel in de watten leggen om zo hun voorschrijfgedrag te beïnvloeden. In 2007 komt er een evaluatie van deze vorm van zelfregulering.
In reactie op het boek van Trouw-redacteur Joop Bouma over marketingtechnieken van farmaceuten, zei Hoogervorst onlangs dat de Inspectie voor de Gezondheidszorg controles moet uitvoeren bij promoting van geneesmiddelen. Ook gaf hij aan dat hij zelf nooit voor zelfregulering zou hebben gekozen.
Maar voor het opzeggen van afspraken met de sector over zelfregulering voelt hij niets. Volgens Hoogervorst werkt de door zijn voorgangster Borst ingestelde zelfregulering vrij goed, doordat de bedrijven elkaar nauwgezet in de gaten houden. “Zij geven elkaar aan als zij denken dat de ander over de schreef is gegaan. Het boek van Bouma laat zien hoe erg het vroeger was en wat een klein gekrabbel het nu is.“
Een motie van PvdA-woordvoerster Arib om nascholingscursussen van geneesmiddelenproducenten te verbieden, wees minister Hoogervorst af. Arib wil dat huisartsen voortaan hun kennis van medicijnen bijspijkeren bij een onafhankelijke organisatie. De minister legde zich gisteren wel neer bij de wens van de Kamer om vast te houden aan de regel dat in elke apotheek een apotheker aanwezig moet zijn.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.