*

 

Holland sprak heus wel een woordje mee

Door: redactie − 01/07/06, 00:00

Gun Van Basten nog even de tijd, zou ik zeggen. Nu al concluderen dat hij het inzicht mist op het hoogste niveau, zoals Henk Hoijtink dinsdag schreef, is voorbarig. Beter kunnen wij hem spiegelen aan leeftijd- en ex-ploeggenoot Frank Rijkaard. Na de verloren halve finale tegen ItaliĆ« tijdens de EK in 2000 werd sterk getwijfeld aan deze jonge bondscoach. Vooral het inbrengen van de ’oude’ Van Vossen in die wedstrijd werd hevig bekritiseerd. Ook de keuzes en het tijdstip van zijn wissels tegen Portugal is Van Basten nu op flinke kritiek komen te staan. Maar zie, zes jaar later toont Rijkaard zich een meester coach in de Champions League-finale tegen Arsenal. Zijn drie nieuw ingebrachte spelers in de tweede helft blijken stuk voor stuk gouden wissels te zijn en Barcelona wint de cup. Kortom, het kan verkeeren.

Limerick, IerlandHendrik Batenburg

Ik schaam me voor de hatelijkheden van mijn landgenoten aan het adres van de Hollanders na de voortijdige uitschakeling van het Nederlands elftal. Via deze weg wil ik de slechte indruk bij onze gewaardeerde buren proberen weg te nemen. Liederen als ’Ohne Holland fahr’n wir nach Berlin’, die zelfs in het comedyprogramma van de ZDF ’Nachgetreten’ te zien en te horen waren, zijn erg primitief en stroken absoluut niet met het motto van dit wereldkampioenschap: ’Te gast bij vrienden’. Zulke verbale aanvallen hebben niets met sportiviteit of fatsoen te maken. Al ben ik supporter van de Duitse Mannschaft en hun manier van spelen, toch heb ik het Hollandse voetbal hoog, vooral vanwege het attractieve spel in de afgelopen jaren. En ik wil u verzekeren dat veel mensen hier er net zo over denken als ik.

Lahnstein (D.) Robert Enz

Dat was een leuk artikel van Wim Boevink (Trouw van woensdag), over Katja Trescher, de elegante Duitse hotelier die drie weken lang de gastvrouw was van het Nederlands elftal.

Deze charmante Katja (in 2004 de beste hotelier van Duitsland) liet menig traantje over haar frêle wangen lopen toen Marco van Basten, zijn staf en zijn team het hotel verlieten, de dag na de smadelijke nederlaag tegen Portugal. Boevink schreef een aardige pastiche over de vermeende (onmogelijke) liefde tussen Katja en Marco, die op zo’n trieste wijze werd beĆ«indigd.

Toch zou ik Boevink willen aanraden om de (journalistieke) feiten niet uit het oog te verliezen. Een gezelschap van 35 man 20 dagen full-board in een ultra luxe hotel? Dat schat ik toch op z’n minst op 20 x 35 x 450 euro = 315.000 euro.

Zal Katja dezelfde tranen plengen, wanneer zij deze ’gezellige’ hotelnota nog deze week naar de KNVB verzendt? Wij hebben voor zo’n overdreven waterval op iemands gezicht een heel mooi woord: precies, krokodillentranen!

Rotterdam Joris Boddaert

mailIcon print |