De waterpolovrouwen hebben op het EK in Belgrado nipt verloren van Spanje (11-12). De mannen gingen in het vierde groepsduel met 11-5 ten onder tegen Rusland.
De vrouwenploeg verzuimde vooral in de beginfase de aanvallen in doelpunten om te zetten. Het team moet als nummer drie van groep A morgenavond in de kruisfinales winnen van Rusland om zich te plaatsen voor de halve finales.
De ploeg van bondscoach Van Galen raakte in de openingsfase van streek door twee persoonlijke fouten van Smit. Spanje miste een toegekende strafworp, maar de aanvoerster speelde de rest van het duel extra voorzichtig. Het jonge Nederlandse zevental speelde korte tijd zo ongeorganiseerd dat Spanje uitliep naar 3-0.
Oranje knokte zich onder aanvoering van Van Belkum terug. Door vier doelpunten van de 20-jarige Leidse, twee van Guichelaar en een Cabout en Koot werd het in de voorlaatste periode zelfs 8-8. Ook in de slotfase bleef het spannend, maar Van Galen zag zijn pupillen nooit de leiding nemen. Hij was daar knap ziek van. „We beginnen zoals gewoonlijk weer een periode te laat aan de wedstrijd.”.
Het mannenteam van bondscoach Aantjes was geen enkel moment scherp en vanaf het begin kansloos tegen de Russische ploeg, die brons behaalde op de Spelen van Athene in 2004. Kramer was met twee doelpunten, waarvan één uit een strafworp, het meest trefzeker.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.