*

 

wegwijzers

Door: redactie − 10/02/07, 00:00

De Duitse hoofdstad Berlijn gaat de komende jaren proberen nog meer bezoekers te trekken met programma’s die de nadruk leggen op de aantrekkelijke winkelmogelijkheden en het geweldige potentieel aan culturele evenementen.

Een cultureel hoogtepunt is dit jaar de expositie ’Met in Berlin’, die van 1 juni tot en met 7 oktober is te zien in de Neue Nationalgalerie. Het gaat om hoogtepunten van de Franse 19de-eeuwse kunst uit het beroemde Metropolitan Museum van New York. Na de spectaculaire MoMa-tentoonstelling hoopt Berlijn op een nieuwe stormloop van het publiek. De stad verwacht ook veel van de heropening op het ’museumeiland’ van het Bode-Museum, waar onder meer prachtige beeldhouwwerken en voorbeelden van Byzantijnse kunst zijn te bewonderen.

Cultureel genot is in de Duitse hoofdstad meer dan ooit goed te combineren met winkelplezier. Door nieuwe wetgeving mogen winkels nu van maandag t/m zaterdag desgewenst 24 uur per etmaal zijn geopend. Daar komen jaarlijks nog tien zondagen bij. De nieuwe WelcomeCard 2007 biedt ook al meer mogelijkheden. Deze combinatie van kortingskaart en openbaar vervoersbiljet is nu in zes verschillende varianten verkrijgbaar.

De stichting See America heeft een gratis gids boordevol informatie over de Verenigde Staten beschikbaar. Deze ’Discover America Guide’ is ontwikkeld in de Verenigde Staten en bevat uitgebreide en onafhankelijke Engelstalige reisinformatie over de verschillende regio’s. In de gids is een Nederlandstalige insert opgenomen. Hierin staat informatie over onder meer visa, reisorganisaties, luchtvaartmaatschappijen, autoverhuurbedrijven en hotelketens. Bovendien bevat het algemene informatie over de stichting See America en de website die zij onderhoudt. See America is een virtueel verkeersbureau zonder winstoogmerk met als doel het promoten van de Verenigde Staten als toeristische bestemming. Meer info op www.seeamerica.nl.

Internet reisorganisatie ’Eliza was here’ heeft voor het zomeraanbod op het eiland SardiniĆ« vijf bijzondere accommodaties ingekocht. De reisorganisatie specialiseert zich in het aanbieden van betaalbare vakanties naar authentieke landhuizen, boerderijen en andere aparte accommodaties waarbij rust en kleinschaligheid centraal staan. Arrangementen zijn inclusief verblijf, vlucht, huurauto en ontbijt.

Ook in de seniorenmarkt is toenemende belangstelling voor verre bestemmingen merkbaar. Senior Vakantie Plan speelt hierop in met een 12-daagse rondreis naar China. Hoewel zo’n 8000 km van ons verwijderd, komt China in figuurlijke zin steeds dichterbij. Het land ontwikkelt zich in stormachtig tempo tot een land naar westers model. Shanghai, Xi’an met het mysterieuze Terracotta Leger en Peking vormen een belangrijk onderdeel van deze reis.

Info: www.seniorvakantieplan.nl

mailIcon print |