*

 

Wenen ziet het vanaf nu anders: vrouwelijker vooral

Van onze redactie buitenland − 17/01/07, 00:00

De Oostenrijkse hoofdstad Wenen heeft sinds gisteren vrouwvriendelijker stoplichten en bussen. Veel meer afbeeldingen in de openbare ruimte beelden vanaf nu vrouwen uit.

Het gaat onder meer om stickers in bussen boven stoelen voor gehandicapten, ouden van dagen of mensen met kleine kinderen. Vroeger stond er een oude, blinde man met stok op het plaatje, of een man met een kruk. Op de nieuwe afbeeldingen zien de passagiers een oude vrouw met een handtasje en een gehandicapte vrouw, terwijl het juist een man is die de baby vasthoudt. Alleen de zwangere die op de zitplaats mag zitten, is niet van sekse veranderd.

De nieuwe pictogrammen zijn onderdeel van een campagne die het gemeentebestuur gisteren lanceerde: Wenen ziet het anders. Sonja Wehsely, verantwoordelijke voor vrouwenzaken, presenteerde ook borden van wegwerksters en hollende vrouwen op uitgang-bordjes.

Niet iedereen is blij met de campagne. Critici noemen het geldverspilling en seksistisch. Enkele nooduitgang-borden in het gemeentehuis werden al verwijderd nadat een veiligheidsexpert had geconcludeerd dat ze niet voldoen aan de regels van de Europese Unie. Wehsely zegt vooral blij te zijn met het debat dat de nieuwe pictogrammen losmaken.

mailIcon print |