De schikking die Dexia heeft getroffen met gedupeerde beleggers in de aandelenlease-affaire, is niet onredelijk.
Dat heeft het gerechtshof in Amsterdam gisteren bepaald. De schikking, waarmee een bedrag van ruim 1 miljard euro is gemoeid, kwam in 2005 tot stand na bemiddeling van voormalig bankpresident Wim Duisenberg.
Hij moest een oplossing vinden voor de slepende juridische strijd tussen Dexia en beleggers over financiƫle producten waarbij met geleend geld was belegd. Dat ging fout toen de beurskoersen aan het begin van deze eeuw onderuit gingen. Beleggers kwamen hierdoor met grote schulden te zitten.
Het gerechtshof vindt dat Dexia zijn klanten uitdrukkelijk had moeten waarschuwen voor de mogelijke restschuld. „Maar de oorzaak van deze massale schade ligt niet alleen bij Dexia. Beleggers hadden kunnen begrijpen dat er belegd werd met geleend geld.”
De Duisenberg-schikking werd door het hof algemeen verbindend verklaard. Daarmee wordt in principe twee derde van de restschuld van ongeveer 200.000 beleggers kwijtgescholden. Beleggers die het niet eens zijn met de schikking kunnen dit aangeven. Een aantal actiegroeperingen heeft al aangegeven verder te willen procederen. Belangenverenigingen als de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) en de Consumentenbond hebben zich achter de schikking geschaard.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.