*

 

Tegenvallende cijfers VS drukken stemming op Europese beurzen

Door: redactie − 14/07/07, 00:00

amsterdam – De winsten die gisterochtend op de Europese beurzen werden behaald, werden later op de dag grotendeels ingeleverd. Een recordstand van de Dow-Jonesindex en een hoger slot in Tokio zorgden voor een positief begin. Tegenvallende macrocijfers in de VS, die later op de dag bekend werden gemaakt, dempten deze stemming.

„Beleggers hebben last van hoogtevrees”, vatte vermogensbeheerder Gert-Jan Geels van Eureffect de stemming samen. Hij doelt daarmee op de gestage stijging van de beurzen in de afgelopen maanden. „Met de bulk van de halfjaarcijfers nog voor de boeg is men niet erg genegen nog meer aandelen te kopen.” De AEX-index van meest verhandelde fondsen in Amsterdam sloot op 560,93 punten. Dat is een winst van 0,79 punt, ofwel 0,1 procent. De MidKap-index van middelgrote fondsen steeg 0,3 procent tot 764,83 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen 0,2 tot 0,5 procent.

In Amsterdam hield de financiƫle sector de beursgraadmeter in de plus. Gisteren werd een belangrijke stap gezet in de overname van ABN Amro. De Hoge Raad bepaalde dat de verkoop van dochterbedrijf LaSalle niet door de aandeelhouders van de bank goedgekeurd hoeft te worden. Het besluit zorgde voor een opleving van de financiƫle sector. ABN Amro steeg 1,5 procent, Aegon kreeg er 0,8 procent bij, Fortis werd 0,6 procent duurder en ING won 0,3 procent.

Uitgever Reed Elsevier ging aan kop bij de Amsterdamse hoofdfondsen met een winst van 2,4 procent. Het bedrijf stond in de belangstelling na geruchten dat het bedrijf het resterende deel van de onderwijstak, Harcourt, kan verkopen voor 4 miljard euro.

Elektronicaconcern Philips leed het zwaarste verlies in de AEX-index. Het aandeel verloor 1,8 procent. Shell leverde 1 procent in, terwijl SBM Offshore 1,5 procent verloor.

Op de valutamarkt was de euro 1,3787 dollar waard in vergelijking met 1,3775 dollar bij het slot van donderdag.

mailIcon print |