heerde – Met een stille tocht herdachten gisteren enkele honderden mensen de drie jongeren die vrijdag omkwamen bij een auto-ongeluk.
De tocht was een initiatief van vrijwilligers van jongerencentrum Odyssee in Wapenveld. Drie jongeren verongelukten vrijdagavond nadat ze bij dat centrum waren vertrokken.
De politie vermoedt dat ze achter twee andere auto’s aan zaten, bestuurd door jongens uit Heerde met wie ze ruzie hadden. Toen de jongeren die probeerden in te halen, knalde hun auto tegen een boom. Drie inzittenden – jongens van 18, 21 en 22 jaar – overleefden het ongeluk niet. Een 19-jarig meisje dat ook in de auto zat, ligt nog zwaargewond in het ziekenhuis.
De 19- en 20-jarige bestuurders van de andere auto’s werden dit weekend aangehouden op verdenking van doodslag dan wel dood door schuld. Ze kwamen zondag vrij wegens gebrek aan bewijs, maar worden nog steeds verdacht van betrokkenheid bij het ongeluk.
De burgemeester van Heerde raadde de twee verdachten gisteren aan niet naar de stille tocht te gaan. „Dit om eventuele spanningen te voorkomen”, aldus burgemeester Willem Hoornstra. Zelf liep de burgemeester ook niet mee. „Het is een initiatief voor en door de lokale jeugd. Mijn aanwezigheid daarbij is storend”, legde Hoornstra uit. De tocht verliep zonder incidenten.
De burgemeester gaf verder aan zich zorgen te maken over het rijgedrag van de jeugd in zijn gemeente. „Kennelijk moet er eerst een dergelijk ongeval plaatsvinden voor men daarover gaat nadenken.”
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.