AZ lijkt klaar voor de topper van komende zaterdag tegen koploper PSV. De ploeg van Louis van Gaal speelde zaterdag in Alkmaar tegen Sparta een prima wedstrijd en won gemakkelijk met 3-0.
Bij AZ keerden Koevermans en Arveladze terug in de basis. Met dit koppel weer voorin walste AZ over Sparta heen. Alleen slaagden de Alkmaarders er voor rust niet in om het grote veldoverwicht met meer dan één doelpunt uit te drukken.
„We hadden meer moeten scoren, maar we hadden ook te maken met een goede Sparta-doelman. In de tweede helft scoorden we snel achter elkaar, waarna we verslapten en toch nog anderhalve kans weggaven. Tegen PSV en Fenerbahçe is dat meteen een goal. Voor de rest ben ik zeer tevreden”, aldus Van Gaal.
De treffer van Arveladze in de 22ste minuut was van grote schoonheid. De aanvoerder van AZ zette Olfers met een fraaie lichaamsbeging voor schut en haalde meteen uit. De bal verdween achter doelman Wapenaar in de bovenhoek: 1-0.
Sparta speelde opnieuw zonder zijn beste middenvelder Obodai, die daar geen vrede mee kan hebben. De Ghanees zat tegen AZ niet eens meer bij de selectie. De relatie tussen trainer Wiljan Vloet en de middenvelder lijkt definitief verstoord. Er zijn twee versies: Vloet zegt dat Obodai zelf is opgestapt en de speler zegt dat Vloet hem heeft weggestuurd. Maar ook Obodai had dit AZ niet kunnen beteugelen. De ploeg zette na rust meteen weer aan en binnen zeven minuten was het duel beslist: 3-0. Al na een minuut werkte Olfers een voorzet van Jenner in eigen doel, zes minuten later schoot Martens raak.
Feyenoord zal zondag zonder al te veel zelfvertrouwen en verwachtingen beginnen aan de klassieker tegen Ajax in de Arena. De thuiswedstrijd tegen hekkensluiter RKC (3-1) leverde weinig aanknopingspunten op. Van een krachtig herstel na de blamage vorige week bij NAC (4-1) was zeker geen sprake.
Trainer Erwin Koeman baalde na afloop vooral van de gele kaart voor flankspeler Drenthe. „Hij is daardoor geschorst voor onze wedstrijd tegen Ajax. Zo'n type hebben we juist hard nodig in Amsterdam.”
Koeman was wel tevreden over de inbreng op het middenveld van routinier Schreuder, die na anderhalf jaar terugkeerde in het basisteam. „Hij heeft het negentig minuten goed volgehouden. Dat is een belangrijk teken. Maar we moeten afwachten hoe hij hiervan herstelt.”
Dankzij treffers van De Guzman en Bahia brak de rust aan bij een logische stand van 2-0. Lucius miste in de 37e minuut op curieuze wijze nog een strafschop. Via de rechter- en linkerpaal belandde de bal veilig in de handen van doelman Wevers.
Van den Bergh wist in de 52ste minuut namens RKC wél raad met een strafschop, na een domme handsbal Van Vlaar. Met een intikker in de slotfase bepaalde Charisteas de eindstand op 3-1.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.