amsterdam – Langs de Nederlandse snelwegen verrijzen zeven zogeheten Truckcity’s. Deze beveiligde vrachtwagendorpen zijn voorzien van alle denkbare faciliteiten voor truckers, zegt vastgoedontwikkelaar TCN Property Projects.
De bedoeling is dat de eerste paal nog dit jaar de grond ingaat. Waar wil het Utrechtse concern, eigenaar van onder meer het Mediapark in Hilversum, niet zeggen. Het bedrijf is in onderhandeling met twee gemeenten. TCN ziet mogelijkheden voor meer dan vijftig van dergelijke vrachtwagendorpen langs internationale transportroutes in Europa.
Volgens TCN beslaat elk dorp meer dan acht voetbalvelden. De logistieke knooppunten bieden de chauffeurs straks ’alles wat ze wensen, onder één dak’. De truckerscentra zijn 24 uur per dag, zeven dagen per week open. Er komen horecagelegenheden en fitness- en ontspanningsruimten. De transportondernemers kunnen er hun vrachtwagens laten onderhouden en repareren. Arnold Doornekamp, directeur van Truckcity: „Met de aangescherpte rijtijden en volle wegen kunnen ondernemers steeds moeilijker aan de tijden van de klant te voldoen. Truckcity zorg ervoor dat de vervoerders zo min mogelijk tijd verliezen.”
De vastgoedonderneming ontwikkelde de dorpen met de vraag van truckondernemers naar veilige parkeerplaatsen in het achterhoofd. Diefstal uit vrachtwagens is een groeiende zorg voor Europese transportondernemingen. De verliespost in de EU bedraagt jaarlijks ruim 8 miljard euro. In Nederland wordt de schade geraamd op ruim 300 miljoen euro. Uit onderzoek van de EU blijkt dat 60 procent van de diefstallen gebeurt op onbewaakte parkeerplaatsen. Minister Eurlings van verkeer wil onderzoeken of er meer beveiligde parkeerplaatsen nodig zijn. Volgens TCN bijten beide plannen elkaar niet.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.