Midden in de nacht je wekker zetten, omdat je medicijnen in moet nemen. Elke drie maanden naar de dokter, om je bloed te laten controleren. Het moment waarop je te horen kreeg: ik ben seropositief. Of: mijn beste vriend is met hiv besmet. Vechten tegen de vooroordelen van je collega (die nu misschien versterkt worden door het Groningse seksfeestschandaal). Praten met je buddy, of: in stilte omgaan met het virus, dat de ziekte aids veroorzaakt.
Het is 25 jaar geleden dat aids voor het eerst werd ontdekt. Ter gelegenheid daarvan organiseren het Aids Fonds en Trouw de schrijfwedstrijd ‘Leven met hiv’. Hoe is het om met dat virus te moeten leven? Bent u of kent u iemand die hiv-positief is? Bent u actief als buddy of zorgverlener (geweest), kunt u vertellen hoe hiv en aids uw leven of dat van uw naasten beïnvloeden? Stuur dan uw verhaal (maximaal 1000 woorden) vóór 18 juni naar schrijf@trouw.nl. Meedoen per post kan ook: Trouw, ter attentie van Jury schrijfwedstrijd, Postbus 859, 1000 AW Amsterdam. Inzendingen onder pseudoniem (maar met vermelding van contactgegevens) zijn welkom.
Alle inzendingen worden gepubliceerd op www.trouw.nl/schrijf!, de vrijplaats van Trouw voor schrijvers op internet. Sommige verhalen zullen ook in uitingen van het Aids Fonds worden opgenomen. Het beste verhaal maakt kans op publicatie in de krant. Er zijn ook prijzen te winnen: een online Trouw-schrijfcursus (voor de winnaar) en drie boekenpakketten, met daarin o.m. Je leeft nu. Hiv-positief: impressies en interviews 1992-2003 van Marleen Swenne, Twee lege stoelen van Han Nefkens en ’28. Verhalen over Aids in Afrika van Stephanie Nolen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.