Federale agenten en het leger hebben gisteren de lokale politie in de Mexicaanse stad Tijuana ontwapend. De actie is onderdeel van een grote operatie om drugshandel en gewelddadige bendes te bestrijden.
Eerder deze week stuurde President Felipe Calderón 3.300 soldaten en federale agenten naar Tijuana om op drugshandelaars te jagen en controleposten te bemannen. Tijuana ligt vlakbij de grens met de Verenigde Staten, en is een van de plaatsen waar de gewelddadige strijd tussen Mexicaanse drugsbendes zich concentreert. Vorige maand zette Calderón al 7.000 soldaten in in de deelstaat Michoacán in West-Mexico, een centrum van marihuanateelt. De laatste jaren wordt Mexico geteisterd door een oorlog tussen drugsbendes, waarbij alleen al in 2006 meer dan 2000 doden vielen.
Een van de eerste daden van het leger in Tijuana was het ontwapenen van de lokale politie. In totaal werden meer dan 2100 vuurwapens in beslag genomen. Het leger confisqueert de wapens om te kunnen onderzoeken of ze zijn gebruikt bij moorden in de drugsoorlog. De lokale politie wordt verdacht van corruptie en medeplichtigheid in de lucratieve drugshandel. De burgemeester van Tijuana, Jorge Hank, erkende in een radio-interview dat de lokale politie betrokken is bij de drugshandel.
De inzet van het leger tegen drugsbendes wordt in de komende weken uitgebreid naar andere delen van Mexico.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.