*

 

Reisbureau zorgt ervoor dat ook de hond mee kan, of je paard als het moet.

door Jeannette van Ditzhuijzen − 20/01/07, 00:00

Kattenliefhebbers, haakt u vooral niet af bij het lezen van de naam van reisbureau DogsIncluded. Die suggereert dat u wordt uitgesloten, maar niets daarvan. Ook poezen kunnen bij dit reisbureau mee op vakantie en DogsIncluded weet de leukste hotels, huizen, campings en kastelen waar hond of kat welkom is. Sterker nog, op sommige adresjes staan zelfs stallen klaar om uw meegebrachte paard te verwelkomen.

Maar het reisbureau begon nu eenmaal met de vakantievierende honden Noa en Caelyn van oprichters Fabiana van der Heiden en Olaf Johannes. Om die mee te kunnen nemen zochten Van der Heiden en Johannes voor elk vakantieland alles weer opnieuw uit: wat zijn de invoerbepalingen, bij welke accommodaties zijn honden welkom, welke inentingen zijn nodig etc. Van der Heiden: „We kregen daardoor steeds meer kennis en gaven ook wel eens advies aan vrienden met honden. Zo is het bedrijf ontstaan.” Zelf komt ze uit de financiële wereld waar ze producten en diensten ontwikkelde. „Ik had dus al veel ervaring op het gebied van diensten.”

Het tweetal heeft zich er niet met een jantje-van-leiden van afgemaakt. Natuurlijk kun je op hun website snuffelen naar leuke vakantieadresjes in een zeventiental Europese landen, ook voor de wintersport. Maar daarnaast vind je er echt alle mogelijke informatie over vakantie met je hond - want daarop ligt wel de nadruk. Niet zo gek als je bedenkt dat jaarlijks 36% van de twee miljoen honden in Nederland één of meer vakantietripjes maakt.

Ter oriëntatie op een bepaald land kan via de website een uitvoerig informatiepakket worden aangevraagd met niet alleen invoerbepalingen, maar ook bijvoorbeeld informatie over ’uit eten met je hond’. Dan lees je dat Engeland een website heeft waarop je per graafschap kunt uitzoeken in welke pub de hond welkom is. In het informatiepakket zit ook een lijstje met handige vertalingen. Bijvoorbeeld van de zin: ’Wat is de meest logische plaats waar een gevonden hond naar toe wordt gebracht?’ Dat het Engels hier en daar wat rammelt, vooruit, de gemiddelde Engelsman zal het wel begrijpen.

Ingewikkelde verzoeken krijgt DogsIncluded ook. Mensen die met twaalf honden op vakantie willen, of met hun fret. Het gekste verzoek was dat van een echtpaar dat op reis wilde met een baby van zes maanden, vier honden, twee katten, een paard en een ezel. Van der Heiden: „Dan zit je wel even met je handen in het haar. Maar het is wel leuk om die mensen toch te helpen. Dat is gelukt. We hebben een huis in Denemarken gevonden waar ook paard en ezel welkom waren. Ze hebben het erg naar hun zin gehad, hoorden we later.”

Bijzondere wensen legt DogsIncluded altijd eerst voor aan de eigenaar van de accommodatie. Bijvoorbeeld wanneer er meer dan twee honden meereizen. „Door dat contact vooraf weet de vakantieganger zeker dat hij en zijn dieren welkom zijn.”

Dat laatste is volgens hondenkenner bij uitstek, Martin Gaus, cruciaal. Volgens hem vinden honden een vakantie wel best, zolang de baas maar in een omgeving verkeert, waar de hond welkom is. „Daar zijn meestal ook andere mensen met honden. Wat dat betreft is het net als met kinderen. Je zoekt een kindvriendelijke omgeving en de kinderen vinden dan vanzelf hun vriendjes.” Toch zal niet elke hond het leuk vinden om 2000 kilometer op de achterbank te liggen, denkt Gaus. De eigenaar merkt dat gauw genoeg, en in dat geval kun je het beest toch maar beter naar een hondenhotel brengen. Ook hier trekt Gaus de vergelijking met kinderen. Die genieten er vaak van om bij opa en oma te logeren. Zo vinden honden het prettig in een dierenhotel waar ze ’veel lol hebben’ met andere honden.

Van der Heiden vindt een van de leuke dingen van vakantie met de hond het contact dat je legt. Volgens haar zijn dieren enorme ijsbrekers. Op vakantie in Polen, waar zij en Johannes de taal amper spraken, kwamen ze toch in gesprek met Polen. Die wilden de honden aaien, vroegen waar ze vandaan kwamen en dan blijkt volgens Van der Heiden de taal ineens universeel te zijn. „Zonder de honden kom je niet zo gauw in contact met de plaatselijke bevolking.”

In elk land waar DogsIncluded accommodatie aanbiedt, zijn Van der Heiden, Johannes en hun twee honden zelf geweest. Daardoor kunnen ze klanten makkelijker van advies dienen en iets vertellen over de couleur locale. „In sommige landen worden honden vooral als waakhond gehouden en als jij dan met je stoere hond aan de wandel gaat, deinst iedereen terug. Het is goed wanneer je je daarvan bewust bent.”

Die eigen ervaring ligt ook ten grondslag aan hun nieuwste product: een reis- en annuleringsverzekering voor honden. Na twee vakanties achter elkaar met gewonde honden en enorme kosten ontwikkelde Van der Heiden dit nieuwe product. Wie zijn vakantie moet afzeggen omdat de hond doodziek is, of tijdens de vakantie een zieke hond heeft, kan dat risico tevoren verzekeren. Kattenliefhebbers die het lezen van dit hondenverhaal hebben volgehouden kunnen gerust zijn: die verzekering is ook voor de poes.

mailIcon print |