*

 

Nog geen race voltooid, maar paniek blijft uit

Van onze sportredactie − 06/02/07, 00:00

Het zit de organisatoren van de WK skiën niet mee. Het evenement in het Zweedse Are is al drie dagen onderweg, maar er is nog geen race gehouden.

Voor de derde dag op rij moest er een wedstrijd worden geannuleerd. Door de sterke wind en het slechte zicht ging er gisteren een streep door de Super-G voor mannen. Deze race, die al voor afgelopen zaterdag op het programma stond, is nu naar vandaag verschoven. Ook de Super-G voor vrouwen wordt dan gehouden. Er is namelijk beter weer op komst, zeggen de optimisten.

Hevige sneeuwval, sterke wind en dichte mist teisteren vooralsnog de 39ste mondiale titelstrijd in Are. Van paniek is evenwel geen sprake. De organisatoren zijn ervan overtuigd dat het gehele programma van elf races kan worden afgewerkt. De slotdag is 18 februari. ,,Wij kennen Are al dertig jaar”, zei Gian-Franco Kasper, de voorzitter van de internationale skifederatie FIS. ,,Het weer kan hier altijd snel omslaan. Ik weet zeker dat we de komende dagen perfecte omstandigheden hebben om te skiën.”

Het is voor het eerst sinds 1954 dat het hoogtepunt van het alpineskiseizoen in Zweden wordt gehouden. Sneeuw in de bergen rond Are is het probleem niet, die is er in overvloed. ,,Er is hier meer sneeuw dan we de hele winter in Europa hebben gezien”, aldus Kasper. De komende dagen worden er in Are temperaturen verwacht van twintig graden onder nul.

Het is niet voor het eerst dat de WK skiën door slecht weer wordt lamgelegd. Het evenement, dat om de twee jaar plaatsvindt, heeft vaker te maken verschuivingen door klimatologische omstandigheden. Zoals in 1993 in het Japanse Morioka, toen het programma geheel in de war werd gegooid. De Super-G voor mannen werd destijds zelfs helemaal geschrapt.

De organisatoren in Are blijven optimistisch, maar de deelnemers worden ongeduldig. Zij kunnen namelijk ook niet trainen en horen pas vlak voor hun races dat ze terug kunnen naar het hotel. ,,Het is moeilijk om je steeds weer op te laden”, zei oud-wereldkampioen Luc Alphand. De Fransman was er destijds bij in Morioka en werkt nu voor de Franse televisie. ,,Het wachten is frustrerend, vooral als je je goed voelt. Dan wil je maar één ding en dat is skiën.”

mailIcon print |