*

 

Onzeker of AEX boven 500 blijft

Door: redactie − 03/01/07, 00:00

De AEX-index is gisteren, de eerste handelsdag van het nieuwe jaar, net boven de 500 punten gesloten. De belangrijkste graadmeter van de beurs in Amsterdam hikte al enige tijd tegen de psychologisch belangrijke grens aan, maar wist gisteren pas de barrière te slechten.

De AEX noteerde uiteindelijk een slotstand van precies 501 punten. Dat komt neer op een toename van 5,66 punten ofwel 1,1 procent. Een goed begin van het jaar, zo typeerden beleggers de handel. Maar of de index zich boven de 500 punten zal weten te handhaven, is onzeker. De index flirtte vorig jaar tot drie maal toe met de 500-puntengrens. De laatste keer dat de AEX zo hoog stond, was in mei 2002.

De stemming was gisteren goed, ook al kwam er niet veel inspiratie uit het buitenland. Een groot aantal beurzen in AziĆ« bleef dicht. Op Wall Street in New York werd ook niet gehandeld. De beurzen daar hebben de deuren gesloten in verband met de begrafenis van de Amerikaanse oud-president Ford. Een en ander nam niet weg dat ook elders in Europa de stemming er goed in zat. Parijs, Londen en Frankfurt gingen 1,3 à 1,5 procent vooruit.

De automatiseerder Getronics voerde de AEX aan. De onderneming won 3,4 procent. Een grotere bijdrage kwam echter van de financiƫle waarden, die in de AEX veel gewicht in de schaal leggen. Fortis pakte 2,2 procent, ING 1,5 en ABN Amro 1,9 procent. De enige dalers op de lijst van hoofdfondsen waren ASML en TomTom. De chipmachineproducent en de fabrikant van navigatiesystemen zakten elk 0,6 procent.

Bij de middelgrote fondsen liet Crucell een koerssprong zien van 5,4 procent. Het tv-programma ’Nova’ noemde het biotechnologiebedrijf zaterdag in zijn topvijf van aandelen voor 2007.

De euro won flink aan kracht ten opzichte van de dollar en noteerde 1,3280 dollar. Bij het sluiten van de Europese beurzen vrijdag stond de Europese munt nog op 1,3200 dollar.

mailIcon print |